Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party vol.11

oszczednickie inspiracje

Do Świąt został już tylko tydzień i na szczęście moje życie trochę już zwolniło. Książka będzie w przyszłym tygodniu. Więc podejrzewam, że znajdziecie ją w swoich skrzynkach po Bożym Narodzeniu lub już w Nowym Roku (to zależy od poczty ;)). Jestem szczęśliwa, że w końcu udało mi się zamknąć ten etap. Choć powiem Wam szczerze, że nie przewidziałam, że to TYLE pracy! Wszystko Wam opiszę we wpisie podsumowującym (mam nadzieję, że jeszcze w tym roku).

W grudniu czekają na Was jeszcze dwa, ostatnie zadania z kursu Ogarnij swoje finanse w 52 tygodnieZastanawiam się nad nową formułą tego wyzwania dla tych, którzy dołączyli później lub dopiero teraz trafili na oszczędnicką stronę. Na pewno nie będzie wyzwania na blogu, ale są przecież jeszcze media społecznościowe :). Dam Wam niebawem znać!

W przyszłym roku zamierzam więcej uwagi poświęcić ubraniom. Jako wstęp polecam artykuł Joasi: Dlaczego warto robić  ubraniowe zakupy sezonowe.

Podejrzewam, że większość z Was ma już kupione prezenty, ale gdyby nie… to polecam dwie listy z zeszłego roku:
66 pomysłów na niestandardowe prezenty dla dzieci
Doświadczenia ponad rzeczy – niematerialne prezenty

Pamiętacie, że jesteśmy mega ciency w ustalaniu tygodniowych jadłospisów? Czasem nam wychodzi, ale częściej jednak nie ;). Dlatego jeśli też macie takie problemy, zerknijcie do Kasi, która proponuje elastyczny sposób planowania posiłków.

Korzystacie z BLIKa? Ja nie i jestem (byłam?) bardzo sceptycznie do tego nastawiona. Marcin zrobił test, z którego wynika, że nie taki diabeł straszny :). Może i ja się przekonam?

Jeśli zastanawiacie się, czy to dobry czas na powiększenie Rodziny (pod względem finansowym) i nie przekonują Was nasze wyliczenia, to przeczytajcie artykuł Dominika: Czy stać Cię na dzieckoJestem ciekawa Waszych refleksji :).

A na zakończenie polecam Wam świetne ćwiczenia pomagające spojrzeć inaczej na rzeczywistość. Czy jesteśmy w stanie przetrwać, przez miesiąc kupując i spożywając produkty wytworzone w promieniu 50 km od naszego miejsca zamieszkania ? Albo co musielibyśmy zrobić, żeby zarabiać 50% więcej? Z niecierpliwością czekam na kolejne zadania!

 

Jestem ciekawa Waszych perełek! Czekam na inspiracje :).

FINANSOWE LINKOWE PARTY:

Nie musisz być blogerem stricte „finansowym”, żeby wziąć w nim udział. Wystarczy, że wpis będzie dotyczył spraw okołofinansowych (zarabianie, oszczędzanie, finansowe rozkminki). Właściwie nie musisz być nawet autorem artykułu.  Podziel się najlepszym według Ciebie wpisem z LISTOPADA I GRUDNIA. [pod hasłem „name” wpisz tytuł artykułu :)]

 

Zobacz też:

Oszczędnickie ispiracje & finansowe linkowe party vol.10
Oszczędnickie ispiracje & finansowe linkowe party vol.9

Oszczędnickie ispiracje & finansowe linkowe party vol.8

Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party vol.7
Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party vol.6
Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party vol.5 
Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party vol.4
Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party vol.3
Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party vol.2
Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party

Oszczędnicka