Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party vol.3

blogi_finaNSOWE

Ostatnia sobota miesiąca oznacza, że czas na oszczędnickie inspiracje (czyli spis ciekawych finansowych linków, które pojawiły się w sieci w marcu) oraz finansowe linkowe party.

Jeśli „załapaliście się” na program 500+ gorąco polecam Wam artykuł Marcina Iwucia  o tym, jak mądrze wykorzystać ten zastrzyk gotówki.

Czy wiecie, skąd się wzięły banki? Tym wpisem Ania otwiera cykl „finansowej historii”. Z niecierpliwością czekam na artykuł  o relacji kościoła i pieniędzy!

Bardzo ważny wpis o bezpieczeństwie w bankowości elektronicznej. Zobaczcie, na co uważać i na co zwracać uwagę w komunikacji z bankiem, przy logowaniu etc.

Czy uważacie, że wzór „dochody-wydatki=oszczędności” jest poprawny? Kaizen w finansach ma inne zdanie 🙂

Poniedziałkowe wyjątkowo wtorkowe zadanie będzie kulinarne. Tematycznie zerknijcie zatem do Kasi, żeby przeczytać 9 sposobów na tanie mięso.

Oszczędności oszczędnościami, ale co z warunkami życia wytwórców produktów, z których korzystamy? Polecam Wam gorąco wpis Kasi o świadomej konsumpcji.

Mateusz w końcu opublikował swój magiczny plik budżetowy! Wprawdzie ja już zaczęłam się przyzwyczajać do tego udostępnionego na grupie. Ale excel Mateusza obejmuje chyba wszystkie zagadnienia związane z finansami osobistymi (łącznie z wartością netto, monitoringiem kont bankowych etc.). Dajcie znać, jak Wam się podoba! 🙂

W marcu mogliście też przeczytać o najbardziej potrzebnych dziecięcych gadżetach (mam nadzieję, że wszystkie macie! :P). Jeśli interesują Was sposoby oszczędzania na dziecięcych wydatkach, koniecznie zapiszcie się do facebookowej grupyDziecko bez kosztów (jej celem jest informowanie o wszystkich okazjach i promocjach na artykuły i usługi dla dzieci! :)).

A teraz czekam na Wasze propozycje marcowych  finansowych inspiracji 🙂

Nie musisz być blogerem stricte „finansowym”, żeby wziąć w nim udział. Wystarczy, że wpis będzie dotyczył spraw okołofinansowych (zarabianie, oszczędzanie, finansowe rozkminki). Właściwie nie musisz być nawet autorem artykułu 🙂 Podziel się JEDNYM najlepszym według Ciebie felietonem z MARCA. [pod hasłem „name” wpisz tytuł artykułu :)]

Oszczędnicka