Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party vol.6

cropped-blogi_finaNSOWE.jpg

Wstyd napisać, ale kompletnie się zagapiłam! Oszczędnickie inspiracje miały się ukazywać w każdą ostatnią sobotę miesiąca, ale zorientowałam się dopiero we wtorek, że ostatnia sobota czerwca już za nami. Pogoda nie sprzyjała jednak przesiadywaniu w „internetach” więc sama mam niewiele czerwcowych perełek, ale bardzo liczę na Wasze propozycję :).

Moje perełki

Ania proponuje sposób, „jak spróbować gry na giełdzie, zanim wejdzie się w nią na serio„. Jeśli myślicie o takim typie inwestowania, ale nie jesteście jeszcze przekonani, koniecznie do niej zajrzyjcie.

Kolejna Ania, tym razem gościnnie u Marcina, (w moim ulubionym cyklu o finansowej edukacji dzieci) pisze o książce „Raising financially confident kids”. Podobno autorka znalazła sposób na to, żeby finanse nie były źródłem nieporozumień między rodzicami a dorastającymi dziećmi. Junior jest jeszcze za mały na testowanie tych zasad, ale skrzętnie je sobie odnotowałam.

W komentarzu pod zadaniem 21 (Planuj tygodniowe menu) Żaneta obiecała, że podzieli się swoim sposobem na planowanie menu. Jeśli jesteście ciekawi, szczegółowe wskazówki znajdziecie TUTAJ :).

Kasia podrzuca natomiast garść pomysłów na kreatywne gotowanie z resztek.

Polecam Wam też serię artykułów o (chyba) pierwszym w Polsce giveboxie. Świetnie wpisuje się w ideę współdzielenia i minimalizmu, które są mi bardzo bliskie.

Jeśli zastanawiacie się, czy fundusz awaryjny i poduszka bezpieczeństwa są Wam faktycznie potrzebne… to przeczytajcie historię Natalii.

 

FINANSOWE LINKOWE PARTY:

Nie musisz być blogerem stricte „finansowym”, żeby wziąć w nim udział. Wystarczy, że wpis będzie dotyczył spraw okołofinansowych (zarabianie, oszczędzanie, finansowe rozkminki). Właściwie nie musisz być nawet autorem artykułu  Podziel się najlepszym według Ciebie wpisem z CZERWCA. [pod hasłem „name” wpisz tytuł artykułu :)]

Zobacz też:

Oszczędnickie indpiracje & finansowe linkowe party vol.5 
Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party vol.4
Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party vol.3
Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party vol.2
Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party

Oszczędnicka

7 Comments

  1. Dziękuję Alicjo za polecenie mojego posta. Miło mi u Ciebie znów zagościć 🙂 Sama regularnie korzystam z Twoim poleceń i faktycznie trafiasz zazwyczaj w moje potrzeby czy zainteresowania. Dziś szczególnie post Ani u Marcina i tygodniowy plan menu na tydzień (próbuje optymalizować czas zakupów i robienia posiłków – a że gotuję codziennie, bo mam dwoje żarłoków w domu plus mąż, więc to naprawdę sporo czasu 🙂 Nie miałam pojęcia, że jest coś takiego jak Giveboxy – świetny pomysł!!!
    Pozdrawiam i miłego weekendu! 🙂

  2. Bardzo lubię teksty polecające inne artykułu. To łatwy sposób na znalezienie nowych perełek w blogosferze 🙂 Chętnie przejrzę. U mnie z minionego miesiąca proponuję przeczytać tekst o kosztach wesela. Każdy ma do niego inne podejście i czasami zapominamy o konsekwencjach finansowych.

  3. Dziękuje za polecenie mojego bloga, mojej najaktywniejszej komentatorce tego posta 🙂 Widzę tu też kilka inncyh postów, które mnie zainteresowały. Uwielbiam to linkowe party 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.