Ogarnij swoje finanse w 52 tygodnie. Tydzień 27

1Ostatnio dużo siedzieliśmy w kuchni, szukając sposobów na racjonalne zarządzanie budżetem domowym. Jednak nie od dziś wiadomo, że najlepszą formą oszczędzania jest zwiększanie zarobków (przy zachowaniu takiego samego, lub nieznacznie wyższego poziomu wydatków). Oczywiście nie każdy ma możliwość uzyskania podwyżki lub zmiany pracy. Jednak lato ze swoim „urodzajem” prac sezonowych przychodzi nam na ratunek.

 

Jeśli szukasz sposobu, żeby dodatkowo zasilić swój budżet domowy, lato to doskonała pora, żeby osiągnąć sukces w tej materii :). Lepiej znaleźć chwilową pracę sezonową, niż np. brać kredyt na wakacje (co jest niestety ostatnimi czasy bardzo popularne). Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że pieniądze nie są sensem naszego życia. I nie warto gonić za dodatkowymi środkami, rezygnując całkowicie z odpoczynku i czasu wolnego. Ale jeśli brakuje nam funduszy (np. na wakacje) lub chcemy spłacić nasze kredyty konsumpcyjne to doskonała szansa!

Gdzie szukać pracy dodatkowej?

Skarbnicą możliwości będzie na pewno internet. W okresie wakacyjnym olx.pl i gumtree.pl, aż puchną od tego typu ogłoszeń. Możesz się też zgłosić do jednej z agencji pracy tymczasowych. Kilkadziesiąt pomysłów na pracę dodatkową przedstawił Michał w tym podcaście (możesz go posłuchać lub ściągnąć transkrypt nagrania w pliku pdf.).

Oczywiście można też szukać pracy on-line. Agnieszka od kilku lat pokazuje, jak to robić (i wcale nie chodzi o zarobki stricte z blogowania). Na pewno pomocny będzie też darmowy kurs Michała: Jak zarabiać w internecie?

 

Jednak być może praca dodatkowa to nie tylko opcja na wakacje. Kilka ostatnich wydarzeń w naszym życiu (czy życiu naszych bliskich) kazało nam się zastanowić nad zasadnością i bezpieczeństwem posiadania tylko jednego źródła dochodu. Wprawdzie obecnie jesteśmy (według nas) w dobrej sytuacji finansowej (wiadomo, że zawsze może być lepiej), ale przezorny zawsze ubezpieczony…

 

Tydzień 27: Znajdź pracę dodatkową

Co sądzisz o dodatkowej pracy w wakacje? Podejmujesz się jakichś zleceń, czy uważasz, że lato jest „tylko do odpoczynku”? A może masz jakieś rady i wskazówki dla szukających osób?


Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów z serii Ogarnij swoje finanse w 52 tygodnie? – zapisz się na newsletter. Zapraszam Cię też do facebookowej grupy, gdzie znajdziesz motywację i wsparcie

Jeśli uważasz, że ten wpis jest wartościowy i może się komuś z Twojego otoczenia przydać, proszę, prześlij go dalej, udostępnij lub po prostu powiedz o nim Twoim znajomym. Szczególnie zależy mi na dotarciu do kobiet, które zazwyczaj nie czytają „finansowych blogów”. Pomóż mi do nich dotrzeć! Dziękuję, że jesteś!

Oszczędnicka