Pogadajmy o pieniądzach – niefinansowy wkład do budżetu i minimalizm zabawkowy

 

Halo, halo, dzień dobry z tej strony Alicja Zalewska-Choma czyli Oszczędnicka, a to jest podcast Pogadajmy o pieniądzach. Odcinek czwarty.

Dzisiaj zapraszam na wywiad z Olgą Luterek.

Z dzisiejszego odcinka dowiecie się:
– jak Olga zarządza swoimi finansami
– jakie zmiany zaszły w jej życiu po przeprowadzce do Londynu
– czy można wnosić do budżetu domowego coś oprócz pieniędzy
– o minimalizmie zabawkowym
I wiele wiele innych rzeczach ;).

 

 

Olga w internecie:
Toy detox: https://napisawszy.pl/2018/12/03/toy-detox/
Instagram: instagram.com/olgacecylia
Blog: napisawszy.pl
Grupy na FCB: Rodzicielstwo Złotego Środka i Nie Kupuję Tego!

Strona firmowa: https://napisawszy.pl/me/

 

Podcast Pogadajmy o pieniądzach

Odcinek 0 – Dlaczego zaczynam nagrywać podcast
Odcienk 1 – Jedna zasada, która zmieni Twoje finanse
Odcinek 2- Wywiad z Agnieszką Skupieńską
Odcinek 3 – Co to jest fundusz awaryjny?

 

Moją książkę znajdziecie w oszczędnickim sklepie. Chwilowo tylko w wersji elektronicznej

To nie jest kolejny sztywny poradnik, który zasypie Cię mnóstwem informacji. To praktyczny zeszyt ćwiczeń, który poprowadzi Cię, krok po kroku, do osiągnięcia celu: uporządkowania Twoich finansów.

Nie będę Cię przekonywać, że wszystko odbędzie się bez żadnego wysiłku z Twojej strony, ale zapewniam Cię, że warto. Jeśli będziesz aktywnie i sumiennie wypełniać kolejne zadania, zyskasz nieznany dotąd spokój i będziesz panować nad swoimi pieniędzmi (a nie one nad Tobą). Uporządkujesz swoje finanse, znajdziesz obszary, w których możesz oszczędzać, oraz sposoby zwiększenia dochodów.

Niektóre zadania będą wymagały sporo pracy, inne będą banalnie proste, a mimo to znaczące. Jestem jednak przekonana, że w dążeniu do niezależności finansowej samo zwielokrotnianie ilości posiadanych pieniędzy nie wystarczy. Bez odpowiedniego (racjonalnego i zdrowego) podejścia do pieniądza nie da się ogarnąć swoich finansów. Nie od dziś przecież wiadomo, że nieważne, ile zarabiasz, ale ile Ci zostaje na koniec miesiąca. Być może na samym początku nie zawsze będziesz w stanie znaleźć bezpośrednie przełożenie z wyniku ćwiczenia na to, ile złotówek zarobiłaś lub zaoszczędziłaś, ale w dłuższej perspektywie taka świadoma postawa zaprocentuje.

Zadania zostały przetestowane przez tysiące osób, które potwierdzają, że znacząco poprawiły kondycję ich finansów.  Nie musisz na stałe wprowadzać wszystkich propozycji, ale chociaż spróbuj. Być może coś, co wydaje Ci się nieprzydatne, w rzeczywistości korzystnie wpłynie na Twój domowy budżet.

Oszczędnicka