Pogadajmy o pieniądzach – oszczędnicki podcast – wywiad z Agnieszką Skupieńską

Halo, halo, dzień dobry z tej strony Alicja Zalewska-Choma czyli Oszczędnicka, a to jest podcast Pogadajmy o pieniądzach. Odcinek drugi.

Absolutnie nie mogłam się doczekać, żeby podzielić się z Wami tą rozmową!

Ale kolejne odcinki będą ukazywały się już co tydzień.

Dzisiaj zapraszam na wywiad z Agnieszką Skupieńską być może znaną Wam z bloga to się opłaca!

Z dzisiejszego odcinka dowiecie się:
– jak Agnieszka zarządza swoimi finansami
– jak pracując „na swoim” można dostać podwyżkę
I wiele wiele innych rzeczy ;).

 

 

Więcej o Agnieszce i jej biznesach znajdziecie na stronach:
– blog to się opłaca!
– sklep 2drink.pl i blog
– e-book „Pierwszy milion ze e-sklepu”

 

Jak Wam się podobał ten odcinek? Mnie bardzo zaskoczył, ale też zainspirował pomysł związany z podwyżką!

 

Podcast Pogadajmy o pieniądzach

Odcinek 0 – Dlaczego zaczynam nagrywać podcast
Odcienk 1 – Jedna zasada, która zmieni Twoje finanse

 

A moją książkę znajdziecie w oszczędnickim sklepie. Chwilowo nie ma wersji papierowej, ale może pod koniec października to się zmieni.

To nie jest kolejny sztywny poradnik, który zasypie Cię mnóstwem informacji. To praktyczny zeszyt ćwiczeń, który poprowadzi Cię, krok po kroku, do osiągnięcia celu: uporządkowania Twoich finansów.

Nie będę Cię przekonywać, że wszystko odbędzie się bez żadnego wysiłku z Twojej strony, ale zapewniam Cię, że warto. Jeśli będziesz aktywnie i sumiennie wypełniać kolejne zadania, zyskasz nieznany dotąd spokój i będziesz panować nad swoimi pieniędzmi (a nie one nad Tobą). Uporządkujesz swoje finanse, znajdziesz obszary, w których możesz oszczędzać, oraz sposoby zwiększenia dochodów.

Niektóre zadania będą wymagały sporo pracy, inne będą banalnie proste, a mimo to znaczące. Jestem jednak przekonana, że w dążeniu do niezależności finansowej samo zwielokrotnianie ilości posiadanych pieniędzy nie wystarczy. Bez odpowiedniego (racjonalnego i zdrowego) podejścia do pieniądza nie da się ogarnąć swoich finansów. Nie od dziś przecież wiadomo, że nieważne, ile zarabiasz, ale ile Ci zostaje na koniec miesiąca. Być może na samym początku nie zawsze będziesz w stanie znaleźć bezpośrednie przełożenie z wyniku ćwiczenia na to, ile złotówek zarobiłaś lub zaoszczędziłaś, ale w dłuższej perspektywie taka świadoma postawa zaprocentuje.

Zadania zostały przetestowane przez tysiące osób, które potwierdzają, że znacząco poprawiły kondycję ich finansów.  Nie musisz na stałe wprowadzać wszystkich propozycji, ale chociaż spróbuj. Być może coś, co wydaje Ci się nieprzydatne, w rzeczywistości korzystnie wpłynie na Twój domowy budżet.

 

Oszczędnicka