Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party vol.9

oszczednickie inspiracje

Ostatnia sobota miesiąca wypada we wrześniu dość wcześnie, ale nie mogę przesunąć oszczędnickich inspiracji na następną, bo szykuję dla Was mega niespodziankę (mam nadzieję, że się ochoczo zaangażujecie :D). W końcu październik to mój „oszczędnicki” miesiąc.

Pomimo wspaniałych wakacji i szalonego powrotu do pracy (milion rzeczy do nadrobienia oraz całotygodniowe szkolenie) znalazłam czas, żeby przewertować dla Was Internety (Jakby ktoś nie wiedział ,dlaczego taka formuła, to obejrzyjcie ten teledysk).

Zacznę od finansowego podsumowania pierwszego półrocza drugiego roku życia Juniora. Mój syn jest bardzo oszczędnicki, a jednocześnie bardzo szczęśliwy i na pewno niczego mu nie brakuje :).
Jeśli lubicie takie podsumowania (wiem, że lubicie) to zajrzyjcie do Dominika z Rodzinnych Porachunków.

Zazwyczaj nie polecam dwóch artykułów tego samego autora w oszczędnickich inspiracjach, ale tym razem po prostu muszę (oba są baardzo ważne i ciekawe). Bogusia podzieliła się swoim sposobem na oszczędności żywieniowe – metodą kopertową. Osobiście nie jestem fanką takiego sposoby (w przeciwieństwie do Oszczędnickiego :P), ale może komuś z Was przypadnie do gustu. Drugi wpis traktuje o garderobie idealnej i podsumowaniu wydatków na ubrania w pierwszym półroczu bieżącego roku.

Jeśli myślicie o oszczędnościach w kuchni, to koniecznie zajrzyjcie do Kasi, gdzie radzi, co robić z resztkami. Dzięki niej spojrzałam łaskawszym okiem na zapomnianą zieleninę. Zrobiłam pesto z liści rzodkiewki, natki marchwi, pietruszki i selera! Oczywiście nie jednocześnie. Po prostu 4 pesta (nie wiem, czy to się odmienia?). Jestem wielką fanką jej projektu „zero waste po polsku”. Polecam z całego serca.

A jak już jesteśmy w kuchennych tematach, to polecam też wpis Uli o przetworach. Robicie?

Tematy inwestowania w projekcie Ogarnij swoje finanse w 52 tygodnie  poruszymy dopiero w listopadzie, ale już dziś możecie przeczytać u Ani o głównych zasadach inwestowania kobiet.

A jakie są Wasze wrześniowe perełki?

FINANSOWE LINKOWE PARTY:

Nie musisz być blogerem stricte „finansowym”, żeby wziąć w nim udział. Wystarczy, że wpis będzie dotyczył spraw okołofinansowych (zarabianie, oszczędzanie, finansowe rozkminki). Właściwie nie musisz być nawet autorem artykułu.  Podziel się najlepszym według Ciebie wpisem z WRZEŚNIA. [pod hasłem „name” wpisz tytuł artykułu :)]

 

Zobacz też:

Oszczędnickie ispiracje & finansowe linkowe party vol.8
Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party vol.7
Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party vol.6
Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party vol.5 
Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party vol.4
Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party vol.3
Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party vol.2
Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party

Oszczędnicka