Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party vol.7

blogi_finaNSOWE

 

Zacznę dziś nietypowo, bo nie od artykułu, a od podcastu – czyli internetowej audycji radiowej Ariadny. Polecam Wam niesamowicie inspirującą rozmowę z Michałem Szafrańskim (autorem bloga jakoszczedzaczpieniadze.pl). Nawet jeśli nie planujecie pracy na własny rachunek, to znajdziecie tam masę ciekawych informacji! Podczas „urlopu” macierzyńskiego bardzo często słuchałam podcastów, szczególnie w trakcie spacerów ze śpiącym Juniorem (bo przez pierwszy rok swojego życia Junior spał w ciągu dnia TYLKO na dworze!).

Wszyscy wiemy (tzn mam nadzieję wszyscy czytelnicy tego bloga :P), że kredyty konsumpcyjne są be! Kredytom na zachcianki mówimy stanowcze nie! Jeśli zastanawialiście się, ile pieniędzy zabiera bank, zerknijcie do Rodziny na Kredyt. Znajdziecie u nich podsumowanie kosztów kredytów w 2011 i 2012 roku. Podejrzewam, że niebawem ukażą się kolejne lata :).

Wszyscy też wiemy, że budżet domowy to podstawa! Ale oczywiście budżet szyty na miarę. Ile osób, tyle potrzeb i podejścia do finansów. Marta podzieliła się swoimi sposobami na planowanie domowego budżetu. Jesteście ciekawi?

Wspaniale pozytywny wpis u Justyny o jej sukcesach w „edukacji finansowej najbliższych”. Uwielbiam czytać takie historie. Uwielbiam, gdy dzieją się wokół mnie! Uwielbiam, gdy ktoś mi mówi, że jestem/byłam dla niego inspiracją. A Wy macie jakieś sukcesy na tym polu? Pochwalcie się!

Lipiec to był czas inspirujących historii :). Kolejną zawdzięczamy Oli, która podzieliła się swoimi sposobami na dodatkowe zarobki. Wyobraźcie sobie, że pierwsze pieniądze zarobiła już w czwartej klasie szkoły podstawowej – i to pracując fizycznie! (nie u Rodziców w ogródku)…

Po bardzo długiej przerwie powróciła też Gosia ze swoją wartością netto po 10 miesiącach od kupna mieszkania. Liczyliście kiedyś swoją wartość netto? Jesteście na plusie, czy na minusie? 🙂

Ciekawa jestem, jak sobie poradziłyście z zadaniem 30. Podobno niektórym bardzo ciężko jest się wyleczyć z konsumpcjonizmu. Zakupoholiczka w kryzysie zdradza jednak kilka pomysłów, jak odnieść sukces w tej materii.

Jako że lato w pełni (tutaj możecie poczytać o sposobach na bezkosztowe spędzanie czasu z dzieciakami) wielu z Was wybiera się na wakacje. Czy jednak pamiętacie o odpowiednim ubezpieczeniu? Polecałam niedawno wpis na blogu „finanse bardzo osobiste”, tym razem polecam spojrzenie Uli z bloga prosto o finansach. To jest naprawdę bardzo ważna sprawa! Nie żałujcie tych kilku-nastu/dziesięciu złotych. 🙂

Na koniec polecam wywiad Kasi z autorem książki „Mikrowyprawy„. Bo przecież nie zawsze trzeba pojechać na koniec świata, żeby coś odkryć. A podejrzewam, że nasz portfel będzie dużo bardziej szczęśliwy :). A jeśli już mówimy o podróżach, to mam nadzieję, że nie umknął Wam wpis z wyliczeniami, ile kosztowała nasza podróż dookoła świata? Tak, to było sporo pieniędzy… teraz czas na mikrowyprawy :D.

 

FINANSOWE LINKOWE PARTY:

Nie musisz być blogerem stricte „finansowym”, żeby wziąć w nim udział. Wystarczy, że wpis będzie dotyczył spraw okołofinansowych (zarabianie, oszczędzanie, finansowe rozkminki). Właściwie nie musisz być nawet autorem artykułu  Podziel się najlepszym według Ciebie wpisem z LIPCA. [pod hasłem „name” wpisz tytuł artykułu :)]

Zobacz też:

Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party vol.6
Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party vol.5 
Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party vol.4
Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party vol.3
Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party vol.2
Oszczędnickie inspiracje & finansowe linkowe party

Oszczędnicka