Darmowe atrakcje na wakacje – dla dzieci i nie tylko

darmowe_atrakcjeWakacje w pełni, chociaż pogoda nie zawsze nas rozpieszcza. Dla wielu rodziców to niełatwy czas, żeby zagospodarować dzieciakom czas wolny. Dlatego przedstawiam Wam Darmowe atrakcje na wakacje :). Mam nadzieję, że będzie dla Was inspiracją, ale liczę też na Wasze pomysły!

 

Miejsca

 1. Wyprawa do parku.
  Żeby jednak nie było „tak zwyczajnie” zróbcie np. piknik, wystarczą kanapki 🙂
 2. Wyprawa do lasu.
  Kiedy ostatni raz zbudowaliście szałas?
 3. Wizyta w bibliotece
  Jeśli pamiętacie to miejsce, jako pomieszczenie z „zakurzonymi” książkami i groźną panią czuwającą nad ciszą, to dawno nie byliście w bibliotece. Teraz większość z nich oferuje nie tylko książki, a także płyty z muzyką i grami. Podczas wakacji organizują też mnóstwo ciekawych atrakcji, które są całkowicie darmowe!
 4. Wyjście do kina
  W wielu miastach w miesiącach wakacyjnych kina organizują seanse np. za 1 zł.
 5. Wizyta w muzeum
  To atrakcja nie tylko na wakacje, bo większość muzeów jeden dzień w tygodniu otwiera swoje drzwi zupełnie za darmo! Oczywiście trzeba się wtedy liczyć, ze zwiększoną ilością odwiedzających, ale… można chodzić do muzeum co tydzień 😛 i za każdym razem skupiać się na innych eksponatach.

W domu (bo przecież nawet w wakacje zdarzają się mocno deszczowe dni)

 1. Wspólne gotowanie
 2. Tor przeszkód
 3. Skojarzenia
 4. Budowa bazy
 5. Bitwa na poduszki
 6. Napisanie z dziećmi papierowego listu np. do Babci
 7. Karaoke
 8. Rysowanie/malowanie
 9. Poszukiwanie skarbów
 10. Zabawy piaskiem kinetycznym (zrobionym w domu:)
 11. Muzyczne zabawy, czyli tworzenie instrumentów z butelek, pudełek i gumek.

Na dworze

 1. Poszukiwanie skarbów
 2. Geocaching
  Nie, nie chodzi tu o zajęcia rozwijająco-motywujące (czy jak to inaczej ująć) Maluchów :P. Geocaching to najprawdziwsze poszukiwanie skarbów. Na terenie Polski znajduje się 41435 skrytek, z których 32346 jest aktywnych. Brzmi niesamowicie ciekawie, prawda?
 3. Wyprawa rowerowa
 4. Puszczanie własnoręcznie zrobionego latawca
 5. Wielkie bańki
 6. Zabawa w podchody
 7. Wyprawa w poszukiwaniu „magicznych śladów” w waszej okolicy („dzikich zwierząt”, „dinozaurów” etc.)

Inne pomysły

Mój ulubiony pomysł, na który Junior jest jeszcze niestety za mały. Jeżeli jednak macie większe dzieci i znajomych (z dziećmi w podobnym wieku), możecie się umówić, że będziecie się nimi opiekować na zmianę. Czyli jednego dnia, Wy organizujecie czas dla Waszych maluchów oraz pociech znajomych. A innego dnia oddajecie bąbla/e pod ich opiekę. Dwie pieczenie na jednym ogniu, Wasze dziecko będzie miało kompanów do zabawy, a Wy będziecie mieli „wolne” popołudnie :).

 

Co sądzicie o tych pomysłach? A może macie jakieś swoje sprawdzone (i darmowe) sposoby na spędzanie wolnego czasu w wakacje? Koniecznie się nimi podzielcie!

A już dziś możecie dostać gratisowe 150 zł na przyszłe podróże 😉
 50 zł na nocleg przez booking.com  bit.ly/Podroze50zl
 100 zł na nocleg na airbnb  bit.ly/podroze100zl

Linki do rejestracji w serwisach airbnb i bookincom to linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli zarejestrujesz się przez nie, otrzymam drobną prowizję.

Oszczędnicka