Jak gotować zdrowo, szybko i tanio

Jak gotować zdrowo, szybko i tanio? Czy to w ogóle możliwe? Nie wiem czy słyszeliście kiedyś to powiedzenie, ale podobno nie da się zrobić czegoś jednocześnie dobrze, szybko i tanio… I pewnie w wielu przypadkach to prawda, ale nie przy gotowaniu! Jestem przekonana, że można gotować zdrowo, szybko i tanio, a na dodatek smacznie ;).

Podczas darmowego wyzwania planowania posiłków, które właśnie się kończy, wiele uczestniczek pisało, że ma problemy z wymyślaniem potraw, które szybko się przygotowuje, a jednocześnie są smaczne, zdrowe i nie nadwyrężają portfela.

Postanowiłam więc stworzyć rozwiązanie tego kłopotu. Od kilku tygodni pracuję nad e-bookiem o roboczej nazwie „Jak gotować zdrowo, szybko i tanio„. Chociaż mam teraz wiele wątpliwości co do tego tytułu, to środek jest już prawie gotowy.

Co znajdziecie w  e-booku?

E-book jest podzielony na dwie części. Pierwsza z nich to kilkadziesiąt stron poradnika, w którym poruszyłam takie tematy jak:
– zdrowie
– planowanie
– zakupy
– przygotowanie
– pieniądze
– marnowanie
– problemy (z planowaniem i zdrową dietą)
– kalendarz sezonowy warzyw i owoców

Druga część to książka kucharska, w której znajdziecie ponad 100 przepisów na zdrowe, szybkie i tanie dania. Oczywiście wegańskie, bo dzielę się z Wami moimi sprawdzonymi przepisami.

I żeby było jasne, wcale nie namawiam do rezygnacji z mięsa, czy nabiału, ale myślę, że ten e-book pomoże urozmaicić Waszą dietę, zaoszczędzić czas i pieniądze.

Kiedy będzie dostępny?

Planowałam rozpocząć przedsprzedaż w najbliższy poniedziałek, ale trochę przeliczyłam swoje możliwości ;). Dlatego kolejna data, która mam nadzieję już się nie zmieni to ŚRODA 27.02. Przedsprzedaż potrwa około dwóch tygodni i w jej czasie będzie obowiązywała niższa cena. A dla osób zapisanych na listę oczekujących obiecuję dodatkowy rabat.

EDIT: Termin premiery przesunięty… na „nie mam pojęcia kiedy” – jestem z Najmłodszym w szpitalu :(. Dam zać, jak coś się zmieni,

Moje wątpliwości

Bardzo lubię pracować nad projektami, które wypływają z Waszych potrzeb. Tyle osób pisało o tym problemie, że jestem pewna, że e-book przyniesie wiele dobrego, ale… zupełnie nie mogę się zdecydować z nazwą. Zrobiłam kilka ankiet na facebooku i instagramie.

Najpierw do wyboru były dwie:
A. Jak gotować zdrowo, szybko i tanio
B. Gotuj zdrowo, szybko i tanio
Znacząca większość wolała opcję „B”, chociaż pojawiło się też kilka negatywnych opinii (że to nakaz i tak ostro brzmi).

Zrobiłam więc drugie podejście z wariantami:
C. Zdrowo, szybko, tanio. Gotuj z Oszczędnicką
D. Gotuj zdrowo, szybko i tanio.
Tu wygrała opcja „C”.

Tylko teraz nie jestem przekonana do słowa „tanio”. Kilka osób napisało, że ma dość negatywne zabarwienie w naszym społeczeństwie. I już sama nie wiem. Nie podejrzewałam, że wybór tytułu będzie tak ciężki ;). Może macie jakieś propozycje?

Poza tym okładka… im więcej o tym myślę, tym bardziej mam mętlik w głowie.
Póki co pomysł jest taki… Dajcie znać, które zdjęcie bardziej się Wam podoba.

Będę Wam mega wdzięczna za pomoc ;).

P.S. Wszystkie jedzeniowe wpisy znajdziedzie w zakładce KUCHNIA

 

Oszczędnicka