Ogarnij swoje finanse w 52 tygodnie. Tydzień 37

Ubrania po sezonie

Lato wróciło! To pewnie dlatego, że mam teraz urlop i właśnie jesteśmy nad morzem :P. Mam nadzieję, że bez przeszkód udało Ci się zarejestrować w Biurze Informacji Kredytowej i aktywować alerty BIK. Jak już wspominałam, tegoroczny kurs Ogarnij swoje finanse w 52 tygodnie to żywy organizm, pomimo wstępnego harmonogramu i planów, bardzo dużo w nim zmieniam na bieżąco. Jeśli masz jakieś potrzeby lub propozycje, napisz mi proszę o tym w ankiecie. Bardzo też dziękuję wszystkim, którzy już podzielili się ze mną swoimi opiniami!


Aktualny plan jest taki:
1. Październik miesiącem oszczędzania: domowe koszty stałe, gdzie trzymać oszczędności etc
2. Listopadowe inwestycje: inwestowanie, emerytura, przyszłość dzieci
3. Grudniowe podsumowanie i  utrwalanie dobrych nawyków (Święta rzecz jasna też!)

 

Dzisiaj zadanie, które wymaga świadomości własnych potrzeb. „Świadomość” (swoich potrzeb, zachcianek, marzeń) to według mnie, podstawowa „rzecz”, która ułatwia zarządzanie budżetem domowym. Jeśli wiesz, czego w życiu potrzebujesz, to trudniej złapać Cię w konsumpcyjne sidła marketingowych specjalistów.

Świadomość jest potrzebna w każdym wymiarze naszego życia. Jednak zadanie nie będzie aż takie filozoficzne, bo chodzi o zakupy. Przede wszystkim ubraniowe, ale można to też przełożyć na inne dziedziny. Rób zakupy po sezonie lub wtedy, kiedy możesz uzyskać najbardziej okazyjną cenę. Oczywiście trzeba uważać na promocyjne pułapki (Czy warto korzystać z promocji?), na pewno przyda się tu też zasada „zaczekaj”. W żadnym wypadku jednak nie namawiam do kupowania „jak najtaniej”. Czasem kupno jednej bluzki, zamiast czterech z „marketowej promocji’ jest znacznie lepszym rozwiązaniem.

Zadanie 37: Rób zakupy po sezonie.

Wiesz, czego potrzebujesz, czy dajesz się ponieść chwili? Robisz zakupy po sezonie? Jeśli tak, to jakie?


Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów z serii Ogarnij swoje finanse w 52 tygodnie? – zapisz się na newsletter. Zapraszam Cię też do facebookowej grupy, gdzie znajdziesz motywację i wsparcie
[mc4wp_form]
Jeśli uważasz, że ten wpis jest wartościowy i może się komuś z Twojego otoczenia przydać, proszę, prześlij go dalej, udostępnij lub po prostu powiedz o nim Twoim znajomym. Szczególnie zależy mi na dotarciu do kobiet, które zazwyczaj nie czytają „finansowych blogów”. Pomóż mi do nich dotrzeć! Dziękuję, że jesteś!

Oszczędnicka