Ogarnij swoje finanse w 52 tygodnie. Tydzień 36

2

Słyszałaś o aferze PESELowej, czyli możliwym wycieku danych z bazy PESEL? Dwa tygodnie temu kilka kancelarii komorniczych wysłało jednej nocy zapytania o dane milionów osób. Sprawa jest jeszcze w toku i nie wiadomo, co się tak naprawdę stało czy był to atak hakerski, czy świadome działanie. Jak pewnie się domyślasz, takie dane osobowe mogą posłużyć m.in. do wyłudzenia kredytu (chociaż nie jest to znowu aż takie proste, ale jednak możliwe). Czy można się przed tym uchronić? Na pewno można się zabezpieczyć :). Na szczęście, nie jesteśmy tak zupełnie bezbronni. BIK (Biuro Informacji Kredytowej) chyba się tą sytuacją przejęło i ogłosiło roczną promocję na alerty SMS (powiadamiające nas, jeżeli ktoś wyśle tzw. „zapytanie kredytowe” w naszym imieniu).

 

Dzisiejsze zadanie jest BARDZO proste (o ile BIKowe serwery już nadążają za ilością chętnych). Wystarczy, że do końca września wejdziesz na stronę www.bik.pl, zarejestrujesz się i  aktywujesz alerty. Usługa jest bezpłatna przez kolejne 12 miesięcy.

Dlaczego warto?
  • dostaniesz SMS zawsze, kiedy ktoś złoży wniosek o kredyt na Twoje dane
  • jeśli to nie Ty starasz się o kredyt, masz szansę zapobiec wyłudzeniu
  • BIK pomoże Ci wyjaśnić sprawę

Zadanie 36: Aktywuj alerty BIK

 

To co, zakładasz konto? A może już masz? Myślisz, że afera faktycznie jest aferą, czy to zwykła kaczka dziennikarska?


Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów z serii Ogarnij swoje finanse w 52 tygodnie? – zapisz się na newsletter. Zapraszam Cię też do facebookowej grupy, gdzie znajdziesz motywację i wsparcie
[mc4wp_form]
Jeśli uważasz, że ten wpis jest wartościowy i może się komuś z Twojego otoczenia przydać, proszę, prześlij go dalej, udostępnij lub po prostu powiedz o nim Twoim znajomym. Szczególnie zależy mi na dotarciu do kobiet, które zazwyczaj nie czytają „finansowych blogów”. Pomóż mi do nich dotrzeć! Dziękuję, że jesteś!

Oszczędnicka

5 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.