Ogarnij swoje finanse w 52 tygodnie. Tydzień 52

Tydz

Koniec! Dzisiaj zaprezentuję Wam ostatnie zadanie! To oczywiście nie oznacza końca pracy nad finansami, ale wyzwanie Ogarnij swoje finanse w 52 tygodnie ma dzisiaj swój finał. Wiele się wydarzyło w ciągu ostatniego roku. Bardzo wiele się od Was nauczyłam. Wiem, że dzięki kursowi finanse niejednej z Was wskoczyły na dobrą drogę i mam nadzieję, że jesteście w stanie odczuć realną poprawę jakości Waszego życia.

Przed samymi Świętami Bożego Narodzenia, kurier zrobił mi niespodziankę i dotarła do mnie moja książka ;). Już niebawem będzie można ją kupić na oszczednickiej stronie ;).

Dzisiejsze zadanie z pozoru wydaje się bardzo proste. Ale w rzeczywistości warto poświęcić na nie odpowiednia ilość czasu, żeby wyciągnąć z niego odpowiednie wnioski.

Ustaw stoper i w 20 minut spisz (najlepiej na papierze) wszystkie rzeczy, które udały Ci się w minionym roku. Chodzi mi rzecz jasna o finansowe sukcesy, np. udało Ci się uzbierać fundusz awaryjny, zaczęłaś prowadzić budżet domowy, zlikwidowałaś niepotrzebne konta itp. Niech to będzie minimum 5 sukcesów, ale wypisz wszystko, co Ci przyjdzie do głowy (nie zapominaj o nawet najmniejszych pozytywnych zmianach).

Następnie ustaw stoper lub minutnik na 15 minut i spisz wszystko, co Ci się w 2016 roku nie udało. Tutaj skupiaj się na dużych rzeczach i pomiń drobnostki ;). Wybierz 3 rzeczy, które poprawisz w następnym roku.

Podsumuj też roczny budżet. Ile wydałaś na poszczególne kategorie? Czy jesteś zadowolona z wyniku? Co możesz i chcesz poprawić w przyszłym roku?

Na koniec wybierz 3 lub 4 najważniejsze cele, którymi chcesz się zająć w roku 2017. Tylko nie więcej! I zapisz je sobie w widocznym miejscu.

Zadanie 52: Zrób podsumowanie Starego Roku i plany na Nowy Rok

 

Robicie takie podsumowania i plany na Nowy Rok? Pochwalcie się swoimi sukcesami i podzielcie rzeczami do poprawy ;).

 

Oszczędnicka