Plany planami, a życie życiem… i oszczędnickie życzenia

Miałam plan na inny wpis, ale w ostatnich tygodniach niemal żadne plany mi nie wychodziły ;P. Na kolejny merytoryczny wpis będziecie musiały poczekać do Nowego Roku. A dzisiaj mam dla Was garść przemyśleń, podsumowań i planów (a jakże!) na kolejne miesiące.

Ten rok był dla mnie wyjątkowym sprawdzianem. Szczególnie końcówka, kiedy wróciłam do mojej ukochanej korpo. Łączenie kilku ról: mamy dwójki maluchów, żony, pracownika i oszczędnickiej misji… nie jest łatwe. I chociaż momentami miałam wszystkiego dość, kilka razy pokłóciliśmy się nawet z Oszczędnickim, który domagał się ostatecznych wyborów!, to koniec końców jakoś to sobie wszystko poukładaliśmy.

Ostatnio zauważyłam, że „w dobrym tonie” jest narzekać na swoją etatową pracę i w niesamowicie egzaltowany sposób opisywać bycie „na swoim”. I chociaż tak jak już Wam pisałam, oszczędnicka misja jest dla mnie BARDZO ważna, to uwielbiam moją pracę w korpo i nie chcę z niej rezygnować. Chociaż to może trochę patowa sytuacji. Tak jakbym chciała mieć ciastko i zjeść ciastko… No ale staram się, jak mogę ;).

W 2018 napisałam ponad 40 artykułów, 2 książki i opracowałam autorskie szablony planera posiłków i planera finansowego. Najchętniej czytanymi wpisami były te o jedzeniu ;). To dla mnie znak, że to bardzo ważny dla Was temat:
Ile wydajemy na jedzenie
45 pomysłów jak oszczędzać na jedzeniu
Gotowanie z resztek – pysznie, tanio, ekologicznie

Być może zrobię jeszcze takie dokładne podsumowanie, ale chciałam Wam też życzyć Wszystkiego dobrego na Święta Bożego Narodzenia – stąd ten dość spontaniczny wpis ;). A piszę o tym dzisiaj, bo zamierzam sobie zrobić zupełny detoks internetowy (no może z wyjątkiem seriali na Netflixie :P). Wrócę na blog, facebooka i instagram po Nowym Roku. Z nowymi pomysłami i energią!

A jeśli chodzi o plany na 2019 to, na pewno zorganizuję styczniowe wyzwanie w grupie Finansowy bootcamp, a w lutym Wyzwanie Planowania Posiłków. Będą też nowe cykle i mam zamiar robić więcej transmisji live na facebooku. Jeśli macie jakieś pomysły, problemy, pytania – piszcie śmiało.

Gdybyście jeszcze nie mieli prezentów na Święta, to może pomogą Wam wpisy:
Tylko nie zabawki! 66 pomysłów na niestandardowe prezenty dla dzieci
Doświadczenia ponad rzeczy – niematerialne prezenty

Jestem niezwykle wdzięczna za to moje miejsce w sieci. Za Wasze wiadomości, sugestie i opinie. Jestem też niezmiernie zadowolona, że z każdym miesiącem jest Was tu więcej i więcej i że pomogłam i dalej pomagam wielu osobom!

Jeszcze raz życzę Wam spokojnych Świąt i cudownych chwil w Nowym Roku!

 

Oszczędnicka