Dzień bez wydawania. A może tydzień?

Ostatnio dużo działo się w moim zawodowym życiu (jak najbardziej na plus!), ale niestety miałam znacznie mniej czasu na oszczędnickiego bloga. I chociaż trochę tęskniłam za pisaniem, to bardzo ciężko było mi wrócić. Chociaż miałam w głowie masę pomysłów, to nie mogłam się zabrać za żaden z nich.

W pewnym momencie wpadła mi do głowy myśl, że przecież wszystko zaczęło się od wyzwania, na którego bazie napisałam potem książkę. Finanse domowe krok po kroku czyli 52 zadania na każdy tydzień roku. (Dalej nie ma wersji papierowej, ale e-booka możecie kupić tutaj). I zdałam sobie sprawę, że takie zadania/wyzwania świetnie motywują. Dlatego postanowiłam rozpocząć nowe wyzwanie. Nie wiem jeszcze jak długie i czy kolejne zadania będą ukazywały się co miesiąc… ale sama planuję brać w nich wszystkich udział i działać razem z Wami.

Wynikami, spostrzeżeniami, problemami będzie można się dzielić w facebookowej grupie. Ale też na instagramie.

Myślę, że tym razem znajdą się też wyzwania inwestycyjne. I to znacznie bardziej pogłębione niż we wcześniejszych blogowych wpisach. Jestem absolutnie podekscytowana tym pomysłem i nie mogę się doczekać rezultatów ;).


Jako początek proponuję zadanie „Dzień bez wydawania”.

Dla jednych to może być niezwykle proste zadania, bo mają takie dni  (czasem nawet więcej niż jeden) w ciągu tygodnia. A dla innych zadanie nie do przejścia.

Nie chodzi o to, żeby się jakoś ograniczać i sprawiać, że źle się czujemy. Ale żeby oprócz struktury wydatków, sprawdzić też  jak wygląda struktura naszego wydawania. To znaczy kiedy wydajemy pieniądze, w jakich okolicznościach, czy są to wydatki zaplanowane, czy jakieś niespodzianki. Czy wydajemy pieniądze pod wpływem jakichś emocji?

I wcale nie twierdzę, że lepiej jak się nie wydaje codziennie. Po prostu chodzi o sprawdzenie, jak to u nas wygląda. Wyciągnięcie z tego wniosków i podjęcie działań, bądź nie. Wszystko zależy od Was.

Jeśli macie pomysły na kolejne zadania – piszcie śmiało!

Dzisiejszy wpis znajdziecie też w formie podcastowej.

 

Oszczędnicka