Czy warto kupić kurs kredyt hipoteczny krok po kroku? – Oszczędnicka recenzja

Miałam teraz w planach publikację wpisu o modelowym budżecie, ale ciągle jeszcze nie jestem z niego w 100% zadowolona. Także wspomniany artykuł powinien pojawić się na dniach, a dzisiaj dość nietypowo – recenzja kursu online, bo jeszcze tylko przez kilka dni możecie go kupić w niższej cenie[edit 20.04: ceny już wzrosły, ale na szczęście nie drastycznie :)]  O książkach związanych z finansami pisałam już nie raz (planuję wrócić do tego cyklu, choć w nieco zmienionej formie), ale nie spotkałam się do tej pory z kursem online w tej tematyce (z wyjątkiem Pokonaj swoje długi Michała Szafrańskiego, o którym niebawem również napiszę).

O jakim kursie mowa? Kredyt hipoteczny krok po kroku Marcina Iwucia (jak widzicie, nie tylko ja lubię działać step by step), zapewne znanego Wam z bloga Finanse Bardzo Osobiste.

To nie jest wpis sponsorowany ;), kurs zakupiłam za własne pieniądze (co będziecie mogli zobaczyć w podsumowaniu finansowym kwietnia). Niedawno zdecydowaliśmy z Oszczędnickim, że powoli czas na zmiany… Planujemy zakup domu, dlatego postanowiliśmy dobrze się do tego przygotować.

Oczywiście w internecie można znaleźć ogrom informacji o tym, jak się za to zabrać, ale po:
1) ciężko wyłuskać najbardziej istotne informacje. Zajęłoby to masę czasu, a wiadomo, że przy małych dzieciach akurat czas to nie jest coś, czym się dysponuje w nadmiarze. Poza tym wiele z tych artykułów to materiały sponsorowane, a darmowe kalkulatory, to często narzędzia sprzedażowe do pozyskania naszych danych.
2) do kursu dołączony jest genialny kalkulator
3) jesteśmy pewni, że zawarte w nim informacje są aktualne i sprawdzone (Marcin gwarantuje aktualizację wszystkich zmian jak np. nowe oceny w BIK).

Być może część z Was pomyśli, że to niepotrzebny wydatek, bo przecież od tego jest pośrednik, żeby doradzić najlepszy kredyt hipoteczny. Pytanie tylko najlepszy dla kogo? W kursie znajdziecie sporo wskazówek, jak wybrać rzetelnego pośrednika, jak sprawdzić jego kompetencje, a także jak przygotować swoje finanse, na długo, zanim zaczniecie szukać mieszkania czy domu.

Co zawiera kurs?

Kurs Kredyt hipoteczny krok po kroku w pakiecie CLASSIC to 12 lekcji. Ponad 5 godzin wideo, w których Marcin tłumaczy krok po kroku, jak się do kredytu przygotować, na co zwracać uwagę, jakich błędów unikać.

1. Kredyt hipoteczny w pigułce
2. Ile tak naprawdę wyniosą Twoje raty?
3. Ile w sumie kosztuje kredyt hipoteczny?
4. Jak wygodnie policzyć WSZYSTKIE koszty kredytu?
5. Na jak duży kredyt właściwie Cię stać?
6. Ile musisz mieć gotówki, zanim zaciągniesz kredyt?
7. Kredyt w banku czy u pośrednika kredytowego?
8. Jak zbudować odpowiednią zdolność kredytową?
9. Jak zadbać o pozytywną historię w BIK?
10. Proces kredytowy krok po kroku
11. Czy warto nadpłacać kredyt hipoteczny?
12. Najważniejsze wnioski z całego kursu.

Nie będę Wam dokładnie opowiadać, czego dowiecie się w każdym z rozdziałów, możecie to sobie sprawdzić na stronie kursu.

Co mi się podobało?

Oprócz tego, że kurs to solidna dawka wiedzy to urzekło mnie „wyjaśnienie we wstępie” używania jedynie formy męskiej. Być może dla części z Was to drobiazg, ale ja jestem na tym punkcie przewrażliwiona. Przyznam Wam się też, że część filmików obejrzałam niemal z wypiekami na twarzy. O niektórych rzeczach, praktykach nie miałam zielonego pojęcia. W sumie nic dziwnego, skoro nigdy wcześniej nie interesowałam się żadnymi kredytami. Zakup nieruchomości planujemy dopiero w przyszłym roku, także jeszcze przyjdzie nam poczekać na ocenę skali oszczędności, ale jedno jest pewne, będzie to minimum kilka tysięcy. Dostęp do kursu jest zapewniony przez trzy lata. W pakiecie CLASSIC (który wybrałam) oprócz 12 lekcji i kalkulatora jest jeszcze zamknięta grupa na facebooku dla uczestników kursu.

Kalkulator kredytu hipotecznego to autorskie narzędzie Marcina. Dzięki niemu można policzyć WSZYSTKIE koszty kredytu i sprawdzić, który jest dla nas najbardziej atrakcyjny (a nie opierać się na zapewnieniach pośrednika).

Póki co nie mam żadnych uwag. Być może pojawią się jakieś w przyszłym roku, kiedy będziemy w trakcie procesu kredytowego. Uaktualnię wtedy ten wpis :).

Zatem szczerze polecam zakup kursu Kredyt hipoteczny krok po kroku!

Planujecie zakup nieruchomości? Gdzie szukacie informacji na ten temat? A może jesteście szczęśliwymi posiadaczami kredytu hipotecznego? Czy z perspektywy czasu zrobilibyście coś inaczej?

P.S. Link do zakupu kursu Kredyt hipoteczny krok po kroku to link afiliacyjny. Oznacza to, że jeśli kupisz ten kurs, klikając w niego, dostanę za to drobną prowizję. W żadnym wypadku nie wpływa to na cenę dla Ciebie ;).

 

Oszczędnicka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *