Jak zaplanować świąteczne wydatki?

Jak zaplanować świąteczne wydatki? Jak sensownie ogarnąć budżet w Święta Bożego Narodzenia, żeby czuć się dobrze, a jednocześnie nie rujnować grudniowych finansów (nie mówiąc już o zaciąganiu kredytów!)? Czy można w pełni przeżyć Święta Bożego Narodzenia bez tony jedzenia, góry prezentów i ogromnego zmęczenia? Można! I mam nadzieję przekonać Was, że wymienione w poprzednim zdaniu elementy wcale nie są składową udanych Świąt ;).

Kilka tygodni przed Świętami rozpoczyna się okres, w którym zewsząd atakują nas reklamy, że to już czas… Żeby otworzyć portfele i poczuć „magię tych Świąt”. Pisałam o tych wszystkich marketingowych sztuczkach kilka dni temu. W końcu nie od dziś wiadomo, że im więcej się wyda, im więcej prezentów się kupi, im więcej potraw się przygotuje, im więcej się posprząta, tym lepiej spędzimy (i w pełni przeżyjemy) Święta.

Prawda?

Jak pewnie możecie się domyślać, kompletnie się z tym nie zgadzam. Co więcej, denerwuje mnie wszechobecna komercjalizacja tego ważnego rodzinnego święta.

Oczywiście fajnie, kiedy możemy obdarować naszych najbliższych. Cudownie, kiedy możemy spotkać się razem przy stole i spożyć bardziej wystawny posiłek niż na co dzień. Ale… najważniejsze jest to, żeby działać świadomie i zgodnie ze sobą!

Jak zaplanować świąteczne wydatki?

W dniach 3-5 grudnia 2019 roku zapraszam na DARMOWE wyzwanie zaplanuj świąteczny budżet w oszczędnickiej grupie na facebooku. Pokażę Wam, jak mądrze zaplanować świąteczny budżet i jak nie wpaść w „pułapkę świątecznej gorączki”.

Jak zaplanować świąteczne wydatki

Polecam też ŚWIETNĄ akcję #swietabezspiny na instagramie, gdzie razm z @doktorkanieuczka, @kasia_ograniczamsie, @eko.paulinagorska, @generalnie.to, @szafasztywniary, @lewogram i @kayaszu będziemy opowiadać m.in. o świątecznych długach polaków, ekologicznych świątecznych alternatywach, zdrowiu psychicznym i radzeniu sobie ze stresem, nieodpłatnej pracy kobiet w Święta i tym, co można zrobić z nadwyżką jedzenie.

Zapowiada się bardzo ciekawy i inspirujący grudzień!

Polecam Wam też wcześniejsze wpisy:

33 sposoby, jak zarobić przed Świętami

Tylko nie zabawki! 66 pomysłów na niestandardowe prezenty dla dzieci

Doświadczeni ponad rzeczy – niematerialne prezenty

Jak kupować prezenty i nie zwariować. Świąteczny budżet dla opornych

 

 

Oszczędnicka