Shareweek 2018 według zaspanej Oszczędnickiej


Obudziłam się w przedostatni dzień akcji Shareweek 2018… Ale lepiej późno niż wcale! W tym roku polecam finansowe blogi, chociaż nie wszystkie kobiece :).

Moje typy w poprzednich latach:
Shareweek 2017
Shareweek 2016

Ach, gdybyście nie wiedzieli, czym akcja Shareweek jest…

SHARE WEEK to autorski projekt Andrzeja Tucholskiego, polegający na polecaniu się twórców przez innych twórców.

Według Andrzeja ma trzy ważne zalety ;). “Po pierwsze – osoby piszące blogi to najdojrzalsi czytelnicy blogów. Powstaje więc fantastyczna lista godnych uwagi twórców, których warto śledzić. Po drugie – twórcy otwierają się na siebie nawzajem jako tworzący koleżanki i koledzy, i zawiązują się prawdziwe relacje. Po trzecie – pokazujemy naszym Czytelnikom kogo cenimy, i kim się inspirujemy.

W skrócie jest to więc… łańcuszek. Prosta zabawa, ale z mega poprawnymi wartościami stojącymi na jej straży. Bardzo idealistyczna i wierząca w piękny internet, ale… hej – jeśli nie my mamy w niego wierzyć, to kto? ;)”

Więcej informacji (o wymaganiach i instrukcje) znajdziecie tutaj.

 

Moje tegoroczne nominacje:

1. RODZINA NA KREDYT

Piszę bloga o oszczędzaniu i zarządzaniu pieniędzmi z dość uprzywilejowanej pozycji. Oboje z mężem mamy dobre prace, nigdy nie mieliśmy długów. Można by zatem zarzucić nam brak znajomości prawdziwego życia. Jedna wszystkie takie argumenty odpadają przy autorce bloga Rodzina na kredyt. Agnieszka zmieniła swoje życie o 180C, wyrwała się z toksycznych relacji, przeprowadziła z mężem i dziećmi na drugi koniec Polski, żeby zacząć życie na nowo. Ich historia jest doprawdy inspirująca i pokazuje, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Czasem tylko trzeba wyjść ze swojej strefy komfortu!

 

2. RODZINA DAJE RADĘ

Kasia ma dużą rodzinę i…daje radę :). Na swoim blogu pokazuje jak mądrze oszczędzać (np. dzięki karcie dużej rodziny), spędzać wolny czas i dzielić się swoimi pieniędzmi z innymi. Podziwiam za blogowanie z trójką Maluchów „na składzie”. Polecam Wam też kategorię dotyczącą jedzenia.

 

3. OSZCZĘDZANIE NA ETACIE

Michała znacie z ostatniego wpisu gościnnego o kalkulatorze przyszłości. Bloguje zaledwie od kilku miesięcy, ale jego wpisy są tak napakowane danymi, że zaskarbił sobie już rzeszę fanów. I nawet ja, która nie przepadam za skomplikowanymi wykresami i obliczeniami, chętnie do niego zaglądam. Michał stawia na całkowitą transparentność, dzieli się zarówno swoimi wydatkami, jak i zarobkami, chociaż odbiegają one znacznie od średniej krajowej :).

 

A jakie blogi Wy byście mi polecili? Bierzecie udział w akcji Shareweek?

 

 

 

Nie wierzę w szybkie i bezbolesne rozwiązania na zarobienie milionów. Jestem za to przekonana, że zarządzanie domowymi finansami wcale nie jest takie trudne, jak to się niektórym wydaje :).

Z książką Finanse domowe krok po kroku nauczysz się mądrze oszczędzać, organizować wydatki, zwiększać dochody i świadomie wydawać swoje pieniądze.

Więcej informacji o książce  TUTAJ

Oszczędnicka