Share week 2017 – czyli kogo czyta Oszczędnicka?

newsletter1Lubię się z Wami dzielić dobrymi treściami. W każdą ostatnią sobotę miesiąca przedstawiam Wam najciekawsze według mnie artykuły dotyczące finansów. Jednak dzięki Share week mam też dodatkową motywację, żeby podzielić się innymi miejscami w sieci, do których zaglądam.

O co chodzi?

SHARE WEEK to autorski projekt Andrzeja Tucholskiego, polegający na polecaniu się twórców przez innych twórców.

Według Andrzeja ma trzy ważne zalety ;). „Po pierwsze – osoby piszące blogi to najdojrzalsi czytelnicy blogów a osoby nagrywające filmy to najdojrzalsi widzowie innych filmów. Powstaje więc fantastyczna lista godnych uwagi twórców, których warto śledzić. Po drugie – twórcy otwierają się na siebie nawzajem jako tworzący koleżanki i koledzy, i zawiązują się prawdziwe relacje 🙂 Po trzecie – pokazujemy naszym Czytelnikom i Widzom kogo cenimy, i kim się inspirujemy.

W skrócie jest to więc… łańcuszek. Prosta zabawa, ale z mega poprawnymi wartościami stojącymi na jej straży. Bardzo idealistyczna i wierząca w piękny internet, ale… hej – jeśli nie my mamy w niego wierzyć, to kto? ;)”

Więcej informacji (o wymaganiach i instrukcje) znajdziecie TUTAJ.

Moje nominacje

Niestety w zabawie można wskazać tylko 3 blogi. Długo nie mogłam się zdecydować, które miejsca tu umieścić, ale ostatecznie zdecydowałam się na następujące strony:

1. Ograniczam się

ograniczamsie

Blog Kasi jest dla mnie wspaniałą inspiracją, jak dobrze żyć, doceniać codzienność, zastanawiać się nad przyszłością, mniej konsumować i prowadzić bezśmieciowy styl życia (zero waste ;)). Podziwiam ją za to, że angażuje się w tyle inicjatyw, mając dwójkę małych dzieci, pełnoetatową pracę, a od niedawna też własną markę piwa!
Jest inspiratorką giveboxa w Poznaniu i prężnie działa w grupie Zero Waste Polska.

2. Na nowo śmieci

nanowosmieci
Julia to moja kolejna inspiracja! Uwielbiam jej recyklingowe pomysły. Jeśli nurtują Was jakiekolwiek pytania natury segregacji odpadów czy życia zero waste, na pewno będzie znała odpowiedź :). Poza tym jest współautorką książki Po północy w Doniecku serii reportaży o Doniecku (która bardzo mi się podobała).

3. Piękno i minimalizm

piekno i minimalizm
Bloga Bogusi śledzę już od bardzo dawna i uważam, że wszystkie jej posty dotyczące świadomego budowania garderoby i zarządzania domowymi finansami są po prostu genialne! Oprócz tego recenzuje „dobre kosmetyki” i to właśnie od niej dowiedziałam się o istnieniu kubeczka menstruacyjnego (niestety nie zdążyłam przetestować, bo pojawił się nowy Obywatel :))

Inne blogi, które czytam

1. Oczywiście finansowe :).
Oprócz jak oszczędzać pieniądze (Michała Szafrańskiego) i finanse bardzo osobiste (Marcina Iwucia) czytam wszystkie kobiece blogi. Całą listę możecie znaleźć we wpisie finanse kobiecym okiem vol.1 i vol.2.

2. Lifestyle’owe:
Droga do minimalizmu (O blogu Kasi pisałam Wam rok temu. To moja ulubiona strona o minimalizmie i  dobrym życiu)
Cukropuch (Na stronę Elwiny trafiłam stosunkowo niedawno, ale urzekła mnie swoimi przemyśleniami i doświadczeniami z procesu zakładania firmy i wychowywaniu dziecka. Poza tym jej synek ma na imię tak samo jak Junior <3)
Latająca szkoła (Agata przyczyniła się do rozwoju niejednej polskiej przedsiębiorczyni. Jeśli jeszcze nie spotkałyście się z jej dokonaniami, to koniecznie pędźcie do czytelni. A sobotni newsletter zawsze dodaje skrzydeł ;))
Styledigger (U Asi lubię przede wszystkim wpisy o ubraniach. Ale te o dobrym, świadomym życiu też do mnie trafiają)
Ubieraj się klasycznie (Maria to ikona polskiej „blogosfery ubraniowej”. W bardzo krótkim czasie zebrała ogromną zaangażowaną społeczność wokół swojego bloga. Jednak nie ma się co dziwić, bo jest specjalistką w tym, co robi, a każdy jej wpis jest niesamowicie dopracowany.)

3. Podróżnicze:
Właśnie sobie uświadomiłam, że zmienił mi się profil blogów podróżniczych, na które zaglądam… Wszystkie są o podróżach z dziećmi ;).
Vanilla Island
Our little adventures
A jeśli macie ochotę poczytać o naszej podróży dookoła świata, to zapraszam na showmeyourway.pl

4. Specjalistyczne
Nettelog (Zawrtość bloga Żanety trafnie oddaje podtytuł strony: Produktywność. Aplikacje. Zarządzanie sobą w czasie. Lifehacs & tips)
Serwisantka (Pomoc techniczna dla kobiet. Na szczęście nie muszę często korzystać, ale zawsze znajdę odpowiedź na moje problemy)
Lekka zmiana mamy (Magda pisze o biznesie online, social mediach i kontaktach z klientami. Niby są setki blogów o takiej tematyce. Ale atmosfera jej miejsca sprawia, że chętnie się wraca.)

 

Mam nadzieję, że o nie zapomniałam o żadnym blogu, który bym poleciła… najwyżej jeszcze dopiszę 😉

Jestem ciekawa, jakie są Wasze ulubione strony. Znacie miejsca, które ja odwiedzam?

Oszczędnicka