Jak odzyskać zamrożone pieniądze? Kwietniowe wyzwanie

Czy można odzyskać zamrożone pieniądze? O co w ogólne chodzi? Jakie zamrożone pieniądze.
Jeśli nie wiecie, o czym piszę, już spieszę z wyjaśnieniem.

Każda_y z nas ma pewnie w domu takie rzeczy, których już dawno nie używa, a na które wydał_a pieniądze. I celem wyzwania, które chcę dzisiaj zaproponować, jest właśnie próba sprzedania takich przedmiotów, wymiana lub po prostu puszczenie ich dalej w świat. Bo pozbywając się ich z domu, oczyszczasz swoją przestrzeń, a co za tym idzie, spędzasz mniej czasu na sprzątaniu i oszczędzasz swój czas.

Przez wiele lat robiłam to wyzwanie tylko w facebookowej grupie, ale w tym roku postanowiłam, że będzie również na instagramie oraz w formie e-mailowej.

Wprawdzie wyszło to zupełnie spontanicznie, bo po prostu zaczęłam robić sama domowe porządki. Taką wiosenną selekcję dziecięcych zabawek. I oczywiście wiem, że dla niektórych czas teraz nie jest najtałtwiejszy, bo lock-down, zamknięte przedszkola i dużo na głowie. W zeszłym roku zupełnie nie miałam przestrzeni na takie sprawy, ale w tym czuję, że mi się przyda ;).

Wiosenne odgruzowanie

W naszej kulturze wiosna kojarzy się z oczyszczaniem przestrzeni, rozpoczynaniem „nowego rozdziału”, początkiem. Oczywiście można zabrać się za wszystko „na raz” i przewrócić dom do góry nogami, ale z doświadczenia wiem, że nie każdy ma tyle zapału i możliwości (ja nie mam). Dlatego proponuję zrobić to w czterech krokach:

1. Ubrania, buty i inne akcesoria
2. Papierowy świat
3. Inne
4. Dziecięcy świat

Żeby dołożyć dodatkową motywację, postanowiłam ustalić sobie magiczną liczbę 100 rzeczy, których się pozbędę (ale w odpowiedzialny sposób) w kwietniu.

A tu możesz posłuchać dzisiejszego wpisu w wersji audio (plus minus)

 

Robisz od czas

Oszczędnicka