Kto się dzieli swoimi wydatkami?

nie_warto_oszczedzac

Myślę, że wszyscy lubimy podglądać, jak sobie radzą inni z prowadzeniem budżetu domowego.  Nie tylko z czystej ciekawości, ale żeby się uczyć i doskonalić, a może czasem nie powielać błędów. Podnosi nas na duchu, że innym też się zdarza przekroczyć swoje założenia i inspirujemy się w sposobach na obniżenie niektórych wydatków.

Gdzie zatem można znaleźć takie podsumowania?

1. Oczywiście u mnie 🙂.
W każdą pierwszą środę miesiąca zapraszam Was na domowy budżet w praktyce – czyli miesięczne podsumowania naszych wydatków.
Info: Prezentowane wydatki, to koszty życia 3-osobowej rodziny. Mieszkamy w średniej wielkości mieście, w mieszkaniu rodziny (nie płacimy za wynajem, tylko czynsz i rachunki). Wróciłam już do pracy (:)!), do której dojeżdżam 70 km w jedną stronę, ale na szczęście tylko 2 dni w tygodniu (jednego dnia jadę sama, drugiego dnia ze znajomymi, więc dzielimy się kosztami paliwa). Oszczędnicki do pracy chadza na piechotę. Junior ma już 1,5 roku! :), ale oprócz tego, że je tyle, co my… nie generuje innych, dużych kosztów. Nie mamy żadnych kredytów. Wydajemy mniej, niż zarabiamy (jednak jako że nie chcemy się dzielić przychodami, nie zdradzam, ile oszczędzamy).

2. U Marty z bloga Akcja Organizacja.
Marta dzieli się nie tylko wydatkami, ale też zarobkami.
Info: Prezentowane wydatki to koszty utrzymania dwóch dorosłych osób. Oboje z mężem pracujemy, nasze zarobki są zmienne. Oboje dojeżdżamy do pracy środkami komunikacji publicznej lub ze znajomymi. Uprawiamy działkę, przygotowuję własne przetwory, dzięki temu wiemy, co jemy. Chcemy  jeść zdrowo, ale nie drogo. Staramy się ograniczać wydatki jak tylko się da.

3. U Agnieszki z bloga Rodzina na kredyt.
Aga pokazuje swoje przychody, wydatki, a także koszty kredytów (konsumpcyjnych). Myślę, że to bardzo ciekawa lektura szczególnie dla tych, którzy też mają kredyty na karku.
Info: Jestem Aga, moja rodzina jest 4-osobowa (rodzice + dwójka dzieci). Czuję się odpowiedzialna na sytuację finansową mojej rodziny, która niestety popadła w szpony doradców bankowych i marketingowców. Nie jest to mój pierwszy blog, ale oszczędzanie i nadrabiane zaległości finansowych- to nasz nowy etap w życiu. Chciałabym za rok, za dwa napisać Wam, że tak, udało nam się! Udało nam się pokonać długi, kredyty a oszczędności na koncie rosną!

4.U Justyny z bloga Oszczędzę milion.
Justyna również dzieli się zarówno swoimi przychodami, jak i wydatkami.
Info: Prezentowane na blogu kwoty to dochody i wydatki jednej osoby przed 30-stką, pracującej na etacie, wynajmującej mieszkanie z koleżanką (w bardzo dobrej cenie!), oszczędzającej z głową, czyli uwzględniając kwoty na przyjemności 🙂 Chciałabym za kilka lat kupić mieszkanie, bez kredytu lub posiłkując się najmniejszym kredytem jak to tylko możliwe.

5. U Klaudii z little red think.
Klaudia (tak jak ja) prezentuje tylko wydatki, za to w bardzo fajnej graficznej formie.
Info: Prezentowany budżet dotyczy pracującej pary, która wynajmuje mieszkanie w mieście średniej wielkości. W zeszłym roku skończyliśmy studia, dorabialiśmy już wcześniej, ale od kilku miesięcy mamy etaty w miejscach bardziej „docelowych”, chociaż ciągle szukamy pomysłu na siebie, więc jeszcze dużo będzie się działo 🙂

 

„Czeluścia internetów” –> wydatki archiwalne

Jest też kilka blogów, których autorzy kiedyś publikowali takie zestawienia, ale (niestety) porzucili swoje budżetowe podsumowania. Jestem przekonana, że dalej je prowadzą, ale po prostu nie dzielą się już ze swoimi czytelnikami.

1. Jak oszczędzać pieniądze
Michał dzielił się kosztami życia swojej 4-osobowej rodziny mieszkającej w Warszawie. Na samym początku rozwoju bloga publikował też swoje dochody z tej działalności. Później, na prośbę żony zrezygnował.

2. Metafinanse
Krzysiek opublikował kilka razy swoje wydatki singla w wielkim mieście, ale nie w Warszawie :).

3. Gosia Oszczędza
Były czasy, kiedy Gosia co miesiąc dzieliła się swoimi wydatkami, a po pewnym czasie również przychodami. Na początku pokazywała koszty życia pary. Ale życie tak jej się ułożyło, że kilkanaście ostatnich podsumowań dotyczyło już tylko jednej osoby.

4. Pani Money
Ada pokazywała koszty życia młodego małżeństwa w Warszawie w podobnej sytuacji, jak nasza, bo mieszkającego w mieszkaniu rodziny. Niestety blog od kilku miesięcy jest nieaktywny :(.

 

Lubicie takie podsumowania? Ja bardzo 🙂 Może znacie jeszcze jakieś strony?

Niespodzianki Wielkanocne

Żeby łatwiej Wam było uporządkować Wasze finanse na wiosnę – do końca miesiąca mam dla Was DARMOWĄ wysyłkę mojej książki Finanse domowe krok po kroku. Kosztuje 34 zł i możecie kupić ją (Pamiętajcie, żeby zaznaczyć darmową opcję dostawy).

Z książką Finanse domowe krok po kroku nauczycie się mądrze oszczędzać, organizować wydatki, zwiększać dochody i świadomie wydawać swoje pieniądze.

 

Więcej informacji o książce TUTAJ

 

A żeby ukrócić WSZYSTKIE wymówki związane z prowadzeniem budżetu domowego, tworzę właśnie zupełnie nowy e-book “Podstawy domowego budżetu” i .
Jako BONUS dostaniecie:
* Arkusz budżetowy – do druku
* Wsparcie w tajnej i zamkniętej grupie na facebooku w dniach 9-22 kwietnia 2018
* Oszczędnicką tapetę na komputer

Czyli .

PAKIET BUDŻETOWY możesz kupić .

 

Czasem wspólne wyzwania sprawiają, że łatwiej się motywować i osiągać cele. Oczywiście dostaniesz wsparcie w tajnej i zamkniętej grupie, ale jeśli masz znajomą, która też chciałaby ogarnąć swój budżet, to kupując pakiet koleżeński, zaoszczędzicie prawie 20%.

Pakiet koleżeński, to 2x pakiet budżetowy :), do 30.03 79 zł (zamiast 139zł).

1. 2 Książki papierowe “Finanse domowe krok po kroku”  (chyba że wolicie e-booki)
2. 2 E-booki “Podstawy domowego budżetu”

BONUSY:
* 2 Arkusze budżetowy – do druku
* Wsparcie w tajnej i zamkniętej grupie na facebooku w dniach 9-22 kwietnia 2018
* Oszczędnicka tapeta na komputer
* Dostawa GRATIS na 2 adresy

PAKIET KOLEŻEŃSKI możesz kupić TUTAJ.

Oszczędnicka