Tu i teraz w kwietniu

Jump-W-tle-mt.-Cook.-NZ-1024x768

#słucham opowieści Juniora. Jak na swoje dwa lata jest baaardzo rozgadany. Opowiada niestworzone bajki, przeżycia z dnia i pomysły… chociaż oczywiście nie wszystko jeszcze rozumiem. Ale chyba najbardziej uwielbiam słuchać jego rozmów z dzidziusiem, który mieszka u Mamy w brzuszku. Wiem, że pewnie w sierpniu będzie ciężko, ale zadzwiająca jest ta miłość i opiekuńczość, którą już otacza tego bobasa. Normalnie można się wzruszyć.

#oglądam vlogi mamamija :). Nigdy nie sądziłam, że taka forma rozrywki u nas zagości. Znam bloga Ani i Michała, chociaż nie śledzę ich jakoś namiętnie. Jednak Oszczędnicki jakiś czas temu odkrył, że są w Nowej Zelandii. A to jedno z naszych ulubionych miejsc, w których byliśmy podczas naszej podróży dookoła świata. Filmiki są niezwykle urokliwe, zresztą zobaczcie same:
https://www.youtube.com/watch?v=1KPeIzSSiN0

#czuję lekką niemoc, ale jednocześnie jestem z tym stanem pogodzona. Pisałam Wam miesiąc temu, że codziennie rano praktykuję jogę… Niestety moja ciąża nie jest taka wzorcowa, jak być powinna i  mam zakaz jakichkolwiek aktywności ruchowych. Mam prowadzić bardzo oszczędny tryb życia… Jakieś delikatne rozciąganie jeszcze wchodzi w grę, ale nic więcej… I z jednej strony wiem, że to dla dobra Dziudziusia, ale z drugiej ciężko tak siedzieć cały czas na tyłku. Ale jeszcze 3 miesiące i pewnie będę do tego tęsknić ;P.

#chciałabym, żeby w końcu przyszła piękna wiosna! Dosyć mam już tych chmur, niskiej temperatury i deszczowej pogody. Koniec! Poproszę o zestaw wiosenny ;).

#uczę się mądrego zarządzania czasem. Miesiąc temu pisałam Wam o podcastach związanych z produktywnością. W kwietniu odkryłam (właściwie na nowo) blog Pani Swojego Czasu i jej książkę. Wprawdzie pomyślałam najpierw, że jest dość droga, ale po przeczytaniu mogę stwierdzić, że była warta swojej ceny! Pomogła mi uporządkować w głowie pewne sprawy i myślę, że dla kogoś, kto ma problem z organizacją, będzie świetną lekturą (oczywiście o ile wprowadzimy porady Oli w życie).
https://www.instagram.com/p/BTBoEm0jAYr/?taken-by=oszczednicka

#jestem wdzięczna za to, że mogę towarzyszyć Juniorowi w jego rozwoju, codziennych radościach i smutkach. Że nie umyka mi nasze codzienne życie i mogę być tu  i teraz (choć oczywiście czasem o tym zapominam).

#czytam „Jak pokochać centra handlowe” Natalii Fiedorczuk. Trochę wstyd, ale widząc tę książkę gdzieś w internetach (najpewniej na instagramie), myślałam, że jest o supermarketach, konsumpcjonizmie i tego typu rzeczach… Jednak podczas ostatniej wizyty w bibliotece wzięłam ją do ręki i przeczytałam opis… Wróciwszy do domu, po prostu przepadłam. Książka bardzo do mnie trafia, chociaż nie utożsamiam się z niektórymi historiami, które są w niej zawarte. Niemniej jednak czytałam z zapartym tchem, podśmiechując się czasem z niektórych sytuacji. To jedna z tych pozycji, które z jednej strony chciałoby się kontemplować i smakować zdania (bo jest świetnie napisana), a z drugiej nie można przestać jej czytać, bo tak się jest ciekawym tych kolejnych  wątków i opinii… Bardzo gorąco Wam polecam! Wszystkim mamom i niemamom ;).
https://www.instagram.com/p/BTWr6ZHDgYQ/?taken-by=oszczednicka

#planuję  zorganizować kolejną edycję wyzwania planowania posiłków.
Jeśli chcecie poprawić Wasze zorganizowanie w tym temacie, to zapiszcie się na oszczędnicki newsletter, a potem dołączcie do specjalnej grupy na facebooku (chyba że już w niej jesteście). Wyzwanie zaczynamy 4 maja, bo pewnie niektóre z Was będą odpoczywały podczas majówki.
[mc4wp_form]

 

A jaki był Twój kwiecień?

ways to cook healthy

Oszczędnicka