Ogarnij swoje finanse w 52 tygodnie. Tydzień 15

15

Jak Ci poszło zadanie 14? Mam nadzieję, że tydzień wystarczył, żeby zaprowadzić porządek w Twoich szafach. Czy coś już w tymi ubraniami/butami/akcesoriami zrobiłaś? Ile udało Ci się sprzedać? A może wszystko oddałaś potrzebującym lub „przerobiłaś na szmatki”? 🙂 Ja na razie tylko przygotowałam wszystkie rzeczy, ale postanowiłam zająć się tym pod koniec miesiąca. Pomimo tego, że po urodzeniu Juniora robiłam już taką selekcję, to dojrzałam do pożegnania się z jeszcze kilkunastoma rzeczami. Mam zamiar spróbować sprzedać część na olx lub (za radą Kingi) na szafa.pl. Myślałam też o wiewiórce, ale jeszcze się nie zdecydowałam.
W miniony poniedziałek „szumnie” ogłosiłam, że mam konto na instagramie… ale nie udało mi się na tyle zorganizować, żeby wrzucić zdjęcie moich porządków… Wybacz! Mam nadzieję, że w tym mi się to uda! 🙂

W zeszłym tygodniu wróciłam do pracy i potrzebuję trochę czasu, żeby sobie wszystko od nowa poukładać. Teraz jestem na etapie podniecania się moją pracą i niemal nie mogę się doczekać następnego dnia, aż znowu wrócę do biura (Wiem, wiem, możesz uznać, że to dziwne, ale ja uwielbiam swoją pracę i cieszę się, że jestem już z powrotem. Oczywiście rok macierzyńskiego również był genialny. Gdybym miała jeszcze raz wybierać, podjęłabym taką samą decyzję, ale już wystarczy biegania za małym łobuziakiem). Junior zniósł „rozstanie” bez najmniejszych problemów (ja też :P). Także wszystko przebiegło zupełnie bezboleśnie 🙂

 

Skoro w garderobie masz już tylko te rzeczy, z których korzystasz teraz czas na inne szafy. W tym tygodniu zajmiemy się papierowym światem, czyli książkami, gazetami, notatkami, dokumentami i rachunkami. Rachunki i dokumenty same w sobie raczej nie przyniosą Ci dodatkowych pieniędzy, ale uporządkowanie ich pomoże zaprowadzić ład w Twoich finansach. Mam nadzieję, że masz swój ulubiony rachunkowy dzień i nie zdarza Ci się już „zapomnieć” o jakiejś płatności. Jeśli jednak nie masz jeszcze „poukładanych” papierów, koniecznie zrób to w tym tygodniu. Warto też zrobić porządek ze wszelkiego rodzaju notatkami i świstkami papierów, które po prostu zagracają naszą przestrzeń. To, co może Ci faktycznie przynieść zysk, to sprzedaż książek. Jeśli nie wyprzedałaś wszystkiego przed Świętami Bożego Narodzenia, to teraz jest na to czas 😛
Gdzie można to zrobić? Przede wszystkim na platformach internetowych takich jak: Facebook, Allegro, olx,  skupszop.pl, sprzedamksiazki.pl czy tezeusz.pl. Nie na wszystkie książki będą jednak chętni. Wtedy zostają biblioteki lub… (wiem, że to strasznie zabrzmi, ale niestety) skup makulatury. Kasia napisała ostatnio o swoich sposobach na skuteczne pozbycie się książek. Być może znajdziesz tam jakieś wskazówki, które Ci pomogą.

Zadanie 15: Zrób porządek z papierowym światem w Twoim domu.

Dla mnie jest to dość ciężkie zadanie i  gdyby nie to, że czasem potrzebujemy miejsca na nowe książki, najchętniej nic bym nie oddawała… Niestety nasza przestrzeń nie jest z gumy. Na swoim koncie mam sprzedaż kilkudziesięciu tytułów do antykwariatu i kilkunastu na allegro. Podejmuję jednak rękawicę po raz kolejny i mam nadzieję, że wystarczy mi sił, żeby pożegnać się z kolejnymi książkami.

Jak już jesteśmy przy temacie książek… nadal je czytam i projekt 52 książki finansowo-rozwojowe wcale nie upadł 🙂 Mam kilka rozgrzebanych recenzji, ale nie mogę się zebrać, żeby którąś skończyć. Wypożyczyłam też kilka tytułów z biblioteki i w tym tygodniu możesz się spodziewać co najmniej jednego wpisu z tej kategorii!

To co będziesz trzymać za mnie kciuki? Ja za Ciebie trzymam! Też masz taki emocjonalny stosunek do książek, czy to tylko takie moje małe wariactwa?

Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów z serii Ogarnij swoje finanse w 52 tygodnie? – zapisz się na newsletter. Zapraszam Cię też do facebookowej grupy, gdzie znajdziesz motywację i wsparcie 🙂

Jeśli uważasz, że ten wpis jest wartościowy i może się komuś z Twojego otoczenia przydać, proszę, prześlij go dalej, udostępnij lub po prostu powiedz o nim Twoim znajomym. Szczególnie zależy mi na dotarciu do kobiet, które zazwyczaj nie czytają „finansowych blogów”. Pomóż mi do nich dotrzeć! Dziękuję, że jesteś!

Oszczędnicka