Bądź eko i zarabiaj!

 

Wiem, że do Świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu. Chociaż patrząc na wystawy niektórych sklepów, można mieć wrażenie, że to już tuż tuż… Jednak, żeby spokojnie przygotować się do tych świątecznych dni, warto powoli zacząć sobie planować działania, a przede wszystkim wydatki. Można też zastanowić się nad sposobami zarobienia dodatkowych pieniędzy. Niebawem podzielę się z Wami moimi pomysłami na dochód ekstra. Tymczasem jednak o tym, czy można być eko i jednocześnie czerpać z tego korzyści majątkowe.

Segregowanie odpadów powinno być automatyczną czynnością każdego obywatela.A mimo to często słyszy się o pozostawionych w lesie, czy podobnych miejscach śmieciach. Wymówka, że nie ma się czasu, miejsca, możliwości, że to się nie opłaca, króluje na ustach wielu osób.

 

Zostaw Ziemię swoim następcom w stanie przynajmniej takim, w jakim ją zastałeś. Staraj się zostawić ją w lepszym.
~Konfucjusz

 

Jednak od dziś koniec wymówek. Z odsieczą przychodzi nam Wiewiórka.pl 🙂 To internetowy skup surowców wtórnych, dzięki któremu pozbędziemy się   naszych posegregowanych odpadów bez wychodzenia z domu. Co więcej, jeszcze nam za to zapłacą! Należne wynagrodzenie możecie dostać na kartę pre-paid lub oddać fundacji (m.in. Dzieci Niczyje, Mierz Wyżej, Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom). Kartę oraz kod PIN otrzymacie wraz z zestawem startowym. Ja dopiero w zeszłym tygodniu zarejestrowałam się do programu, więc jeszcze czekam na mój pakiet (5 worków z kodem kreskowym,  ulotki z informacją co można sprzedać i jak posegregować rzeczy oraz karta pre-paid).

Wiewiórka chwali się, że to współpraca z nimi jest „bez gwiazdek, bez ukrytych informacji i zasad oraz niespodziewanych kosztów”. Cały proces transakcji wydaje się dziecinnie prosty. Na stronie skupu możemy przeczytać, że „jedyne co powinien zrobić każdy z Was, to zalogować się na swoje konto,  podać numer kodu kreskowego z worka, rodzaj surowca i wagę oraz preferowaną datę odbioru. Jeżeli mieszkasz w domku jednorodzinnym, to śmiało możesz zostawić worki w altance śmietnikowej, wystarczy zaznaczyć w systemie, że właśnie tam worki czekają na odbiór :). Możesz także wskazać najbardziej dogodne dla Ciebie godziny, w których powinien pojawić się kurier lub nadać paczkę osobiście przez paczkomat.”

Co można sprzedać?

wiewiorka_ulotka_przewodnik_A4_do_DL_lipiec-2-1024x724

Ile za to dostaniemy?

wiewiorka_cennik_A4_do_DL_pazdziernik-1

wiewiorka_cennik_A4_do_DL_pazdziernik-2

Jestem bardzo ciekawa jak w rzeczywistości wygląda współpraca z nimi. Jak tylko otrzymam swój zestaw startowy i pozbędę się moich śmieci, dam Wam znać.

 

Słyszeliście o tym portalu? Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami? A może znacie jakieś inne sposoby na „pozbycie się” posegregowanych śmieci?

 

P.S. To nie jest wpis sponsorowany, tylko wypływający z zachwytu serca i ciekawości.

Oszczędnicka