Podwyżka nic Ci nie da!

Pewnie czasem sobie myślisz, że gdybyś tylko dostała podwyżkę, to wszystkie Twoje problemy by się rozwiązały. Dodatkowy zastrzyk gotówki sprawiłby, że wreszcie byłoby Cię stać na „wszystko” (a przynajmniej na większość) i przestałoby Ci brakować miesiąca pod koniec pieniędzy ;).

Ale prawda jest taka, że podwyżka nic Ci nie da. Możesz dostać nawet kilkadziesiąt procent wyższą wypłatę, ale jeśli nie będziesz świadoma swoich potrzeb i nie będziesz panować nad swoimi wydatkami, to i te pieniądze gdzieś się rozejdą.

Pewnie słyszałaś historie ludzi, którzy wygrywali miliony np. w totolotka, a po kilku latach wracali do punktu wyjścia lub – co gorsza – kończyli z długami. Jeśli zatem dostaniesz podwyżkę i nie zastanowisz się, jak chcesz wydawać, oszczędzać i inwestować swoje pieniądze, to gwarantuję, że w magiczny sposób również te „dodatkowe” środki się rozpłyną. Być może zauważysz je w pierwszym i kilku kolejnych miesiącach. Ale pół roku później będziesz sobie myśleć, że gdybyś tylko dostała podwyżkę… ;). Dlatego większe pieniądze wcale nie muszą oznaczać poprawy Twojej sytuacji finansowej.

Nieważne ile zarabiasz, ważne, ile odkładasz. Podstawą dobrego zarządzania swoimi finansami jest to, że świadomie wydajesz, oszczędzasz i inwestujesz fundusze, którymi dysponujesz.

Oczywiście, doskonale zdaję sobie sprawę, że istnieją takie sytuacji, gdy podwyżka faktycznie sprawi, że w końcu będzie można odetchnąć i „normalnie żyć” (cokolwiek ta fraza znaczy, ale wiecie, o co mi chodzi). Bo nawet najbardziej racjonalne zarządzany budżet nie jest w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb w obliczu zbyt małych zarobków. Jednak nie należy też nadużywać tej wymówki.

No dobra, zaraz się odezwą osoby, które prowadzą własną działalność, i powiedzą, że nie każdy dostaje podwyżki. I że „siedząc” na etacie tak łatwo mówić. Ale to nie chodzi tylko o podwyżkę. Ale o WSZYSTKIE dodatkowe środki, które pojawiają się w domowym budżecie.

Jeśli nie powiesz pieniądzom, dokąd mają iść, to same sobie znajdą sobie jakiś cel i w magiczny sposób wyparują z Twojego portfela ;).

Zgadzasz się ze mną? Czy wręcz przeciwnie?

Jeśli szukasz sposobów na uporządkowanie swoich finansów, to możecie dołączyć jeszcze do darmowego wyzwania Ogarnij swoje finanse w 2019 roku w facebookowej grupie. Dzisiaj ostatnie zadanie, ale pliki i filmiki będą dostępne do końca tygodnia.

 


A jeśli potrzebujesz dokładnego planu uporządkowania swoich finansów – krok po kroku i prowadzenia za rękę to polecam PAKIET NOWOROCZNY.

1. Książka papierowa „Finanse domowe krok po kroku”
2. E-book „Finanse domowe krok po kroku”
3. E-book „Podstawy domowego budżetu”
4. Planer finansowy (do druku) [arkusz budżetu domowego, roczny raport,
monitorowanie oszczędności, spłaty długów, płatności…]
5. Arkusz monitorowania postępów

* Gwarantowane wsparcie w tajnej i zamkniętej grupie na facebooku
* Pakiet filmów dotyczących zadań z ebooka „Podstawy domowego budżetu”
* Arkusz budżetowy w excelu
* E-book „Jak się nie kłócić o pieniądze”

Więcej o PAKIECIE przeczytasz TUTAJ

 

Oszczędnicka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *