Pogadajmy o pieniądzach – Zaczynam nagrywać oszczędnicki podcast!

Halo, halo, dzień dobry z tej strony Alicja Zalewska-Choma czyli Oszczędnicka, a to jest podcast Pogadajmy o pieniądzach…

Właśnie tak rozpoczyna się odcinek zerowy (i będzie każdy kolejny) na mojej nowej platformie komunikacji z Wami ;).

Nosiłam się z zamiarem uruchomienia nowego kanału już od jakiegoś czasu. Ale ciągle to odkładałam na później. Aż w końcu zastanowiłam się nad swoim „dlaczego”, które stoi za tym blogiem i stwierdziłam, że przecież te podcasty muszą w końcu ujrzeć światło dzienne!

Wprawdzie może wypalam zbyt wcześnie, bo jeszcze nie ma mnie na większości platform. Ale sprawdzałam, że na spotify już możecie mnie odszukać. Nie wiem też, czy znajdę czas na odpowiednie opisy moich odcinków (a już na bank nie będę miała czasu, żeby robić ich transkrypt), dlatego liczę na Was, że jeśli moje nagrania przypadną Wam do serca…. żebyście posłały (i posłali) je dalej.

Będę niezmiernie wdzięczna.

Pogadajmy o pieniądzach

Także tak. Zaczynamy nowy rozdział w oszczędnickiej misji ;). 

Odcinek 0. Dlaczego zaczynam nagrywać podcastOdcinek 1. Jedna zasada, która odmieni Twoje finanseOba odcinki nagrałam jakiś czas temu… No i wiem już na pewno, że nie dam rady publikować 2 odcinków w tygodniu. Co było jakimś totalnie szalonym pomysłem… Myślę, że raz w tygodniu to jest realny cel.

Kolejny odcinek, czyli wywiadowy wcale nie będzie ze mną. Zostawiam go sobie na moje urodziny, które już niebawem ;). I tak jak świetnie stosuję zasadę „zaczekaj” w życiu (szczególnie jeśli chodzi o pieniądze) to zupełnie nie mogę się powstrzymać, żeby podzielić się z Wami pierwszym z nagranych wywiadów.

Także wpadnijcie też jutro ;). [edit: podcast już jest! – Odcinek 2]


Jestem okrutnie ciekawa, jak Wam się spodoba taka formuła. Czekam też na Wasze komentarze i wskazówki, ale… bądźcie łagodne/i, bo dopiero raczkuję w tych tematach.

Podcast Pogadajmy o pieniądzach

Odcinek 0 – Dlaczego zaczynam nagrywać podcast
Odcienek 1 – Jedna zasada, która zmieni Twoje finanse
Odcienek 2 – Wywiad z Agnieszką Skupieńską

A moją książkę znajdziecie w oszczędnickim sklepie. Na razie nie ma papierowej, ale może pod koniec października to się zmieni.

 

 

To nie jest kolejny sztywny poradnik, który zasypie Cię mnóstwem informacji. To praktyczny zeszyt ćwiczeń, który poprowadzi Cię, krok po kroku, do osiągnięcia celu: uporządkowania Twoich finansów.

Nie będę Cię przekonywać, że wszystko odbędzie się bez żadnego wysiłku z Twojej strony, ale zapewniam Cię, że warto. Jeśli będziesz aktywnie i sumiennie wypełniać kolejne zadania, zyskasz nieznany dotąd spokój i będziesz panować nad swoimi pieniędzmi (a nie one nad Tobą). Uporządkujesz swoje finanse, znajdziesz obszary, w których możesz oszczędzać, oraz sposoby zwiększenia dochodów.

Niektóre zadania będą wymagały sporo pracy, inne będą banalnie proste, a mimo to znaczące. Jestem jednak przekonana, że w dążeniu do niezależności finansowej samo zwielokrotnianie ilości posiadanych pieniędzy nie wystarczy. Bez odpowiedniego (racjonalnego i zdrowego) podejścia do pieniądza nie da się ogarnąć swoich finansów. Nie od dziś przecież wiadomo, że nieważne, ile zarabiasz, ale ile Ci zostaje na koniec miesiąca. Być może na samym początku nie zawsze będziesz w stanie znaleźć bezpośrednie przełożenie z wyniku ćwiczenia na to, ile złotówek zarobiłaś lub zaoszczędziłaś, ale w dłuższej perspektywie taka świadoma postawa zaprocentuje.

Zadania zostały przetestowane przez tysiące osób, które potwierdzają, że znacząco poprawiły kondycję ich finansów.  Nie musisz na stałe wprowadzać wszystkich propozycji, ale chociaż spróbuj. Być może coś, co wydaje Ci się nieprzydatne, w rzeczywistości korzystnie wpłynie na Twój domowy budżet.

Oszczędnicka