Finanse kobiecym okiem vol.2

kobiece_finanse_2

Pamiętacie grudniowy wpis Finanse kobiecym okiemOd tego czasu w blogosferze “zawrzało”. Kobiety wzięły pióra do ręki klawiatury pod palce i zaczęły pisać o finansach! W prosty, przystępny sposób… bez tej całej “fachowej” otoczki, która często uniemożliwia zrozumienie, o co w tym wszystkich chodzi. A przecież finanse osobiste to banalna sprawa i każdy, absolutnie każdy, bez najmniejszego problemu jest w stanie je ogarnąć :).

W ostatnim zestawieniu przedstawiłam Wam 13 kobiecych blogów o finansach. Czas na kolejne perełki!

1. Akcja Organizacja
To blog o drodze do lepszej organizacji i budowania niezależności finansowej. Jak już Wam pisałam, bardzo lubię finansowe podsumowania miesięczne. Te Marty – szczególnie. Autorka dzieli się z czytelnikami także swoimi zarobkami, dlatego czarno na białym widać, jak można dobrze zarządzać swoim budżetem!

2. Poligon domowy
Niezmiernie mnie cieszy, że Kaśka rozszerzyła tematykę swojego bloga o finanse (chociaż już dawno nic nie pisała, jeśli nie liczyć miesięcznych podsumowań). Jeśli jednak ktoś mówi, że budżetowanie jest zbyt trudne, to niech koniecznie przeczyta wpis “Jak zrobić budżet? Sama nie wiem, ale próbuję“.

3. Stabilizacja i oszczędzanie
Ola, jak sama o sobie pisze “pani domu ucząca się życia”, oprócz podsumowań miesięcznych (w których również dzieli się swoimi przychodami!) podrzuca też pomysły na obiadowe menu.

4. Prosto o finansach
Jak sama nazwa bloga wskazuje – Ula pisze prosto o finansach :). Spodobała mi się szczególnie seria o kredycie hipotecznym.

5. Oszczędzę milion
To blog o dążeniu do niezależności finansowej przy jednoczesnym czerpaniu radości z życia. Kibicuję Justynie, by jak najszybciej oszczędziła ten milion :P. Zerknijcie nie tylko na miesięczne podsumowania (a jakże!), ale też na przykład na roczny koszt utrzymania auta.

6. Dzieci i pieniądze
Ania patrzy na pieniądze z “psychologicznej” strony :).  Od ponad dziesięciu lat zajmuje się tematyką rodziny i wychowania. Dlatego nie dziwi tematyka bloga, na którym w przystępny sposób przedstawia jak uczyć dzieci (w każdym wieku) zarządzania finansami.

7. Domowa księgowa
To blogowa świeżynka, bo ma dopiero kilka dni! Ale już widać, że będzie świetną kopalnią inspiracji. Jest oczywiście moje ulubione podsumowanie miesięczne, ale też kredytowe boje i finansowe rozkminki. Czy myślicie, że pieniądze to najtańsza rzecz w życiu?

8. Druga noga
Ostatnie wpisy są z lutego, ale mam nadzieję, że Alicja nie porzuciła zupełnie tego bloga ;). Polecam szczególnie wpis o 7 rzeczach, których nie robi oszczędny człowiek.

Znaliście te blogi? A może znacie jeszcze jakieś perełki, do których nie dotarłam? Nie wstydźcie się ujawnić w komentarzach 🙂. 22 kobiece blogi o finansach to ciągle mało! :P.

Edit:

9. Piękno i minimalizm
Jak sama nazwa bloga wskazuje, Bogusia porusza tematy piękna i minimalizmu. Znajdziecie tam wiele wpisów o kosmetykach, ale nie tylko! Bardzo polecam Wam jej wpisy o planowaniu posiłków (ten też :P).

10. Homemaker
Autorka bloga wierzy , że domowe gotowanie jest kluczem do szczęścia i zdrowia każdej rodziny. Kasia prezentuje proste (i tanie przepisy), które jak pisze, usatysfakcjonują najbardziej wyrafinowanych smakoszy, jak i wybrednych niejadków. Ostatnio odkryłam tam świetną ideę księgi cen! Kiedyś o czymś takim myślałam, ale jakoś nie wprowadziłam w życie… Już się szykujcie, bo będzie zatem w kolejnym zadaniu :P.

11. Życie pod palmami
Autorka bloga mieszka i pracuje na jednej z karaibskich wysp. Chociaż na niektóre sprawy ma dość radykalne poglądy, to bardzo podoba mi się jej koncepcja życie bez strat. Jeśli szukacie inspiracji, jak oszczędzać na podróże, to trafiliście pod dobry adres.

12. Bogate myśli
Marlena ocknęła się z szaleńczego tempa życia, gdy zaczęła w 28 tygodniu rodzić. Ten przełomowy moment przeorganizował całkowicie jej pogląd na świat. Zdecydowała wtedy, że będzie dążyć do osiągnięcia przychodów pasywnych, które pozwolą na osiągnięcie niezależności finansowej. I o tym jest ten blog. Dopiero go odkrywam, ale już mam kilka ulubionych wpisów. Na przykład ten o rozwoju na macierzyńskim czy ten o pozytywnym myśleniu.

13. Silna od środka
Mariola porusza 2 obszary tematyczne “pieniądze i przedsiębiorczość” oraz “edukacja finansowa dzieci”. Bardzo bliskie jest mi jej podejście do życia i również odnajduję radość w niekupowaniu. Polecam Wam też wpis o wydziedziczaniu dzieci – brzmi groźnie, ale w tym szaleństwie jest metoda. Nie miałam pojęcia, że tak się sprawy mają!

14. 365 do wolności finansowej
Podobna Magda już nie musi pracować :). W wieku 25 lat osiągnęła wolność finansową i o tym pisze na blogu. Zajrzyjcie do niej, jeśli szukacie inspiracji, jak zwiększyć dochody. Zastanawialiście się kiedyś czy chcecie być bogaci, czy wolni finansowo? Ja już wiem, że na bogactwie wcale mi aż tak nie zależy :).

15. Jestem bogata
Blog to część większego projektu, w którym Iza i Ewa uczą zdrowych relacji z pieniędzmi. Skierowany jest przede wszystkim do kobiet prowadzących własny biznes, ale myślę, że każdy z nas znajdzie tam coś dla siebie. Jeśli interesują Was takie tematy, koniecznie zerknijcie na wpis o tym, jak wyceniać swoją pracę.

Oszczędnicka